Укриття винограду на зиму в середній смузі

У середній смузі, якщо за прогнозами зима буде не дуже холодною, практикують часткове вкривання виноградних кущів, при якому захищають від морозів тільки рукави, основу плодоносних пагонів і стовбури, тобто органи, розташовані близько до землі.

Який мороз витримує виноград?

Однорічна лоза комплексно стійких сортів винограду, яка добре визріла, витримує морози до –20…–22 °С, а окремі навіть до –27…–28 °С. Багаторічна лоза і стара деревина витримують низькі температури до –26…–30 °С. Найменш стійка до морозів коренева система, яка витримує промерзання ґрунту близько –6…–11 °С.

Як зберегти виноград від морозів?

Якщо зими у вас не надто холодні, достатньо загорнути лози в білий поліетиленовий мішок або в старе агроволокно, а зверху засипати листям або землею. Взимку іноді бувають відлиги, і невкрита лоза може намокнути, а потім знову прийдуть морози, і замерзла волога розірве бруньки. Ось чому виноград треба вкривати.

Що робити з молодим виноградом на зиму?

Існують два варіанти укриття винограду на зиму — сухий і звичайний. У першому випадку лози ізолюють від мульчі з допомогою агроволокна або плівки і лише потім засипають укривним матеріалом, а в другому — мульчу насипають відразу на лози.

Укриття винограду на зиму: основні помилки і як їх уникнути
У регіонах із теплими зимами виноград можна й не вкривати, але якщо культуру вирощують на Уралі, в Поволжі чи в середній смузі, де взимку часто трапляються різкі перепади температур, то надійне вкриття необхідне. Конкретні терміни організації вкриття для винограду …