Вбивство Фелікса Юсупова: місце трагедії

Фелікс Юсупов, Одна з найбільш загадкових постатей російської історії, став відомий у всьому світі після вбивства Распутіна. Але про одне питання історики й досі сперечаються: де саме сталася трагедія? Офіційна версія свідчить, що вбивство сталося у палаті Юсупова, але є інші думки, які вказують на інші місця.

Згідно з офіційною версією подій, Фелікс Юсупов запросив Распутіна до своєї резиденції на Мийці. Було зроблено припущення, що в палаті Фелікса Юсупова стався конфлікт між ним та Распутіном, внаслідок якого було скоєно вбивство. Однак є дані, що вказують на інше місце смерті Фелікса Юсупова.

За деякими дослідженнями, Фелікс Юсупов був убитий не у своїй резиденції на Мийці, а на іншому місці – у недалекому палаці Маріїнського. За цією версією, Юсупов та Распутін вирушили разом до палацу, де стався конфлікт та подальше вбивство. Однак ця версія не набула широкого визнання, і більшість істориків продовжує дотримуватися традиційної точки зору.

Місце вбивстваДеталі
МоскваУ будинку Фелікса Юсупова
ДатаРозстріл стався вночі з 16 на 17 грудня 1916 року
УчасникиФелікс Юсупов, Володимир Пурискевич, Дмитро Григорович та Станіслав Лисгард
ЦільВбивство Распутіна Григорія Юхимовича
ПричинаПобоювання щодо впливу Распутіна на політику та суспільне життя
ОбставиниРаспутіна було отруєно ціанідом, але стійкість до отрут дозволила йому вижити. Потім його застрелили та кинули в річку.
ПідсумокВбивство Распутіна призвело до різкого ослаблення його впливу на російську імператорську сім'ю

Дуель відбулася о 7 годині ранку на Крестівському острові. Микола та чоловік Марини, граф Мантейфель, розійшлися на тридцять кроків. За сигналом Юсупов вистрілив у повітря. Його противник схибив і зажадав повторного пострілу, тепер уже з дистанції п'ятнадцяти кроків.

Кого вбив Фелікс Юсупов?

Князь Фелікс Феліксович Юсупов, граф Сумароков-Ельстон (11 (23) березня 1887, Санкт-Петербург – 27 вересня 1967, Париж) – російський аристократ і мемуарист, останній з князів Юсупових. Відомий тим, що брав участь у вбивстві Григорія Распутіна.

Де похований князь Фелікс Юсупов?

Кладовище Сент-Женев'єв-де-Буа, Сент-Женев'єв-Де-Буа, ФранціяФелікс Феліксович Юсупов / Місце поховання 55 років тому 27 вересня 1967 року в Парижі помер один з колишніх власників садиби Архангельське Фелікс8 Фелікс7 Юсупов. Він похований на російському цвинтарі в Сен-Женев'єв де Буа.

Як помер князь Юсупов?

Однак його життя закінчилося рано: він загинув на дуелі з офіцером Арвідом Мантейфелем. Миколі Юсупову було 25 років. Другий син, Фелікс, був молодший за брата на п'ять років. Він закінчив приватну гімназію Гуревича, а 1909 року вирушив до Англії, де навчався в Оксфордському університеті.

Де зараз живуть нащадки Юсупових?

Юсупов помер у Парижі у 1967 році у віці 80 років, трохи не доживши до народження правнучки Тетяни, яка з'явилася на світ у 1968 році. У Тетяни дві доньки – 16-річна Марілья та 14-річна Ясмін-Ксенія. Сьогодні рід Юсупових продовжується жіночою лінією. Сім'я Сфірі живе на дві країни: Франція та Греція.