Як дізнатися, що зламалася відеокарта: ознаки та способи діагностики

Відеокарта є одним із найважливіших компонентів комп'ютера, що відповідає за виведення зображення на монітор. Іноді вона може вийти з ладу, викликавши проблеми з відображенням або повною відсутністю відеосигналу. Але як зрозуміти, що саме накрилася відеокарта?

Однією з основних ознак проблем із відеокартою є артефакти на екрані. Це можуть бути шуми, спотворення, смуги, мерехтливе зображення або розфарбовані квадратики. Якщо ви помічаєте подібні артефакти на екрані під час роботи комп'ютера, це може бути ознакою поломки відеокарти.

Другою ознакою проблеми може бути поява синього екрана смерті (BSoD) або перезавантаження комп'ютера під час запуску вимогливих графічних програм або ігор. Якщо такі ситуації виникають постійно, це може сигналізувати про неполадку відеокарти.

Крім того, ви можете помітити, що ваш комп'ютер почав працювати значно повільніше, особливо під час виконання завдань, пов'язаних із графікою. Це може бути пов'язане з несправністю відеокарти, яка здатна обробляти графічну інформацію належним чином.

Важливо пам'ятати, що якщо у вас виникають подібні проблеми, самостійний ремонт відеокарти може бути небезпечним для вашого комп'ютера і здоров'я. Краще звернутися до фахівців для діагностики та вирішення проблеми.

Як зрозуміти що накрилася відеокарта
ОзнакиОпис
Відсутність зображенняЯкщо на моніторі не відображається жодного зображення, це може бути ознакою проблем із відеокартою. Це може бути викликано несправністю відеокарти, її неправильним встановленням або проблемами з драйверами.
Артефакти на екраніПоява неявних артефактів, таких як пікселі, смуги або спотворення може вказувати на проблеми з відеокартою. Це може бути спричинене пошкодженням графічного процесора або неправильною роботою відеодрайверів.
Гучний шум або звукові сигналиЯкщо відеокарта видає гучний шум або видає звукові сигнали під час увімкнення комп'ютера, це може свідчити про несправність відеокарти. Це може бути викликано неправильним охолодженням, пошкодженням вентилятора або іншими проблемами з апаратною частиною.
Повторне перезавантаженняЯкщо комп'ютер перезавантажується самостійно після завантаження операційної системи або запуску ігор або графічних програм, це може бути пов'язано з проблемами відеокарти. Може бути викликано несумісністю драйверів, пошкодженням пам'яті відеокарти або іншими причинами.
Підвищена температураЯкщо відеокарта нагрівається надмірно та негайно після запуску комп'ютера, це може бути ознакою проблеми відеокарти. Перегрів може бути викликаний неправильним охолодженням, пилом та брудом усередині системного блоку або несправністю вентилятора.

Основні сигнали, що з відеокартою що-то не те: – "синій екран смерті" вилазить при оновленні драйверів; – пропало зображення на моніторі; – На зображенні з'являються спотворення, артефакти і немає чистої картинки; – чутно сигнал Bios – повідомляє про поломку відеокарти.

Як дізнатися полетіла відеокарта чи ні?

У випадку з комп'ютером робимо так:

  1. відключаємо «дискретку» від роз'єму;
  2. монітор підключаємо до відеовиходу на материнській платі;
  3. якщо зображення пішло, і система нормально завантажилася, дискретна відеокарта напевно, несправна.

Як перевірити чи пошкоджена відеокарта?

Першими ознаками того, що відеокарта згоріла, є:

  1. Монітор працює, але екран не спалахує. …
  2. Спотворюється картинка на екрані, з'являються смуги.
  3. При установці драйверів на карту, система видає помилку з синім екраном.
  4. Під час перевірки на працездатність, плата не розпізнаватиметься жодною з програм.

Як зрозуміти, що перегрівається відеокарта?

Про перегрівання відеокарти говорить помітне пригальмовування ігор та графічних додатків (наприклад, AutoCAD). З'являються артефакти — смуги та квадратики, яких раніше під час роботи не було. Комп'ютер шумить і гріється сильніше звичайного. Це говорить про проблеми з вентилятором, що охолоджує графічний процесор.

Як зрозуміти, що полетіла відеокарта на ноутбуці?

До них відносяться:

  • поява на дисплеї різноманітних спотворень та дефектів (т.з.
  • екран не виводить зображення чи пофарбований одним монотонним кольором;
  • драйвера відеоадаптера не встановлюються чи встановлюються некоректно;
  • мимовільне закриття 3D-ігор за наявності найновішого програмного забезпечення.