Як можна схуднути після кесаревого розтину

Зміст:

Коли йде вага після кесарева?

Відразу після пологів має піти близько 7 кг. – це вага дитини та навколоплідних вод. 5 кг зайвої ваги, що залишилися, повинні «розщепитися» самостійно протягом наступних 6-12 місяців після пологів внаслідок повернення гормонального фону до тих показників, які були до вагітності.

Скільки часу минає живіт після кесарева?

Післяпологовий живіт йде сам за 6–12 тижнів. Раціональне харчування та виконання дозволених лікарем фізичних вправ сприяють відновленню форми.

Коли живіт стане плоским після кесаревого розтину?

Процес відновлення завжди індивідуальний і може займати від 5 місяців до 1 року. Все залежить від безлічі факторів: скільки ви набрали за час вагітності якими були пологи – природними або кесарів розтин Збережена копія

Parents.ru
Як схуднути та прибрати живіт після кесаревого розтину: 6 простих кроків PARENTS

Живіт після пологів

Народження дитини – найпрекрасніший і найочікуваніший момент у житті кожної дівчини. Але радість материнства завжди має інший бік – відображення у дзеркалі більше не тішить. Найчастіше від надмірної ваги після вагітності та пологів страждає живіт. Провисаючий фартух, множинні розтяжки (стрії) на шкірі, діастаз – всі ці зміни доставляють молодій мамі певний дискомфорт.

Багато хто говорить, що фігуру можна привести у форму за допомогою дієт і спорту, але, на жаль, ці методи не справляються з усіма змінами, що виникли. Наприклад, «фартух» на животі після схуднення провисне ще більше, а розтяжки та діастаз не підуть.

Поверне стрункий та підтягнутий живіт після пологів – абдомінопластика (підтяжка живота) – одна з найпопулярніших пластичних операцій у світі для відновлення втрачених форм.

діастаз

Живіт після пологів: як поводяться м'язи?

З середини 2-го триместру вагітності м'язи живота починають поступово розтягуватися під впливом значного збільшення матки та сильної внутрішньої напруги. Прямі м'язи живота в буквальному значенні «розходяться» убік. Це провокує виникнення діастазу – розбіжність прямих м'язів живота. Плюс до цього додається вплив гормонального тла.

Але природа хитро задумала жіночий організм – після народження малюка м'язи живота повертаються у вихідний стан. На жаль так відбувається не у всіх. Причин може бути кілька:

  • дисплазія (слабкі волокна сполучної тканини)
  • значна вага плоду
  • низький рівень фізичної підготовки – м'язовий корсет майбутньої мами не готовий до трансформації
  • незначний проміжок між пологами (менше 1,5 року)

Кожна наступна вагітність підвищує можливість розходження м'язів.

Як правило, живіт після пологів турбує молодих мам більше з естетичного погляду. Живіт виглядає круглим, одутлим, з в'ялою та провислою шкірою, відсутня рельєфність.

Що якщо живіт після пологів обвис?

Обвислий живіт після пологів дуже часто і характерне явище для молодих мам. Але обвисає не просто шкіра. На животі організм накопичує жирові відкладення, щоб захистити майбутнього малюка.

Важливо розуміти: живіт після пологів не приходить швидко у форму, організму потрібен час відновлення. Орієнтовно через 2 місяці матка приходить у свій допологовий стан, відновлюється гормональне тло та інші системи організму.Породілля втрачає зайві кілограми, а шкіра на животі підтягується. У цій справі допоможуть: правильне збалансоване харчування, носіння компресійної білизни (бандажу) протягом 4-6 місяців після пологів, косметологічні процедури (масажі) та фізичні вправи. Всі рекомендації даються в пологовому будинку, тому суворо дотримуйтесь їх.

Але розраховувати відновлення форм доводиться який завжди. Наприклад, після кесаревого розтину м'язи живота просто не можуть повернутися до колишньої форми через те, що вони фізіологічно не здатні закритися. Тоді живіт після пологів значно помітний, пупок виглядає трохи вивернутим назовні. І все це супроводжується розтягнутою шкірою. В даному випадку є прямі показання для абдомінопластики.

Як підтягнути шкіру на животі?

Перед початком відновлення після пологів варто проконсультуватись із сімейним лікарем. Зазвичай фахівці рекомендують до цього приступати не раніше ніж через 2 місяці після пологів.

Процес відновлення завжди індивідуальний і може тривати від 5 місяців до 1 року. Все залежить від багатьох факторів:

  • скільки ви набрали за час вагітності
  • якими були пологи – природними або кесарів розтин
  • вага малюка

Повернути тонус животу після пологів можна, умовно, 2 способами: в домашніх умовах, правильно харчуючись і займаючись спортом, або звернутися до пластичного хірурга.

діастаз

Розтяжки на животі після пологів

Після пологів розтяжки виникають більше, ніж у половини молодих мам. Що являють собою стрії на шкіри? Це дефекти шкіри. Говорячи простою мовою, шкіра «рветься» і тут виникає рубцева тканина. Часто розтяжки спочатку рожевого відтінку, а потім бліднуть до білястого.Іноді мікротравми руйнують дрібні судини та капіляри, які забарвлюють стрії у темно-бордовий колір.

Головні причини появи розтяжок – гормональна перебудова та коливання ваги (різкий набір кілограмів, а потім схуднення). Також шкіра через брак колагену та еластину не витримує збільшення кола живота та стегон.

Найчастіше розтяжки виникають саме на стегнах та животі. Прибрати їх у домашніх умовах неможливо. Одним із рішень для незначної кількості розтяжок на тілі є лазерне шліфування на лазері Fotona. Процедура покращує їхній зовнішній вигляд.

Під час хірургічної підтяжки живота можна усунути розтяжки. Повністю йдуть стрії, які знаходяться біля пупка та внизу живота. Крім цього, за рахунок того, що під час абдомінопластики шкіра розгладжується, розтяжки стають практично непомітними.

Як прибрати живіт після пологів у домашніх умовах?

Зазвичай повернення втрачених форм молоді мами починають у домашніх умовах.

  1. Правильне харчування. Це є основою всіх основ. Але молоді мами часто роблять основну помилку – хочуть швидко схуднути. Швидке скидання ваги негативно позначається на фігурі. Харчуватися потрібно правильно та повноцінно. Тільки тоді можна досягти добрих результатів. Якщо говорити цифрами: на грудне вигодовування йде до 800 калорій, тому добовий раціон жінки, що годує, повинен дорівнювати 1300-1400 калорій. Таким чином, схуднення буде рівномірним і дозволить закріпити стабільну вагу.
  2. Бандаж. Правильно підібрана компресійна білизна сприятиме швидкому скороченню шкіри та підтримуватиме ослаблі м'язи живота.
  3. Фізичні вправи. Відновлювати фізичне навантаження варто не раніше ніж через 6-8 тижнів після народження дитини.Починати з помірного навантаження, бажано кардіотренування – ходьба, біг, а потім силові. В останню чергу слід навантажувати прес.
  4. Масаж. Домашній вакуумний масаж стимулює вироблення колагену та еластину, покращуючи якість шкіри.

Незважаючи на всі переваги, ці методи мають коригуючий характер. Повністю прибрати провислий «фартух» і в'ялу шкіру на животі вони не зможуть.

Як прибрати живіт після пологів за допомогою лікаря?

У більшості випадків, щоб отримати рівний і плоский живіт, як до пологів, потрібне хірургічне втручання.

Пластична операція, спрямована на надання підтягнутого виду живота, називається абдомінопластика. Її суть: видалення надлишків шкіри з передньої черевної стінки, жирових відкладень та зміцнення білої лінії живота. За одне хірургічне втручання можна вирішити повний комплекс проблем:

  • прибрати нависаючий шкірно-жировий «фартух»
  • усунути в'ялу шкіру та частково розтяжки
  • вшити діастаз
  • прибрати неестетичний втягнутий рубець після кесаревого розтину
  • зміцнити м'язи черевного преса
  • окреслити лінію талії

Абдомінопластика завжди проводиться під загальним наркозом. Тривалість хірургічного втручання визначається його обсягом. Зазвичай це 2-2,5 години.

Існують такі види пластики живота:

  1. Мініабдомінопластика. Виконується за мінімального естетичного дефекту. Вона передбачає видалення великого «фартуха» і перенесення пупка.
  2. Класична повна абдомінопластика. Проводиться при значному провисанні шкіри, наявності шкірно-жирового фартуха, деформації пупка.

Підтяжка живота часто для досягнення максимального результату поєднується з ліпосакцією – ліпоабдомінопластикою.

Для хірургічної підтяжки живота, як і будь-якої операції, є показання:

  • естетична незадоволеність формою живота
  • провисання шкірно-жирового «фартуха»
  • в'ялість шкіри, післяопераційні рубці (рубець після кесаревого розтину), шрами

Перший крок до ідеальної фігури – консультація пластичного хірурга. Тільки він може визначити показання для пластики та дати рекомендації. І, звісно, ​​перед хірургічним втручанням важливо пройти обстеження та здати аналізи. За їхніми результатами хірург зможе сказати остаточне так.

А коли не варто…

Абдомінопластика – найефективніший спосіб повернути красу животу. Але є ситуації, коли не варто поспішати. Наприклад, якщо ви плануєте ще одну вагітність. Операцію з підтяжки живота рекомендується робити, коли сім'ю сформовано і дівчина не планує народжувати. Це стане запорукою стабільного та довгострокового результату.

Також підтяжка живота має низку протипоказань:

  • хронічні захворювання внутрішніх органів у стадії загострення
  • серцева або легенева недостатність
  • злоякісні утворення
  • порушення згортання крові

Результати не забаряться

Реабілітація після підтяжки живота триває 2 тижні. Весь цей час (цілодобово) пацієнт повинен ходити у бандажі – це важливо для стабілізації результату та зниження післяопераційних ризиків. Оцінити результат підтяжки живота можна за 1 місяць.

Як схуднути після пологів у домашніх умовах

Багато жінок відразу після народження малюка прагнуть швидко повернути свою «довагову» вагу і засмучуються, коли зайві кілограми не поспішають йти. Поговоримо з експертами, як схуднути після пологів у домашніх умовах без шкоди здоров'ю

Як схуднути після пологів у домашніх умовах

Природно, що під час вагітності жінка набирає додаткові кілограми, — це пов'язано зі змінним гормональним тлом і перебудовою всього організму. Однак якщо майбутня мама їсть «за двох», налягаючи на булочки та цукерки, а також прагне якнайбільше часу проводити в горизонтальному положенні, то зайва вага зростатиме набагато швидше. І якщо ви думаєте, що після пологів усі набрані кілограми швидко зникнуть, то реальність може засмутити вас. Чи можна швидко схуднути після пологів, і як не нашкодити при цьому собі та дитині?

Що важливо знати про вагу після пологів

Велика частина збільшення маси тіла під час вагітності припадає на вагу дитини, плаценти, навколоплідних вод і матки, що збільшилася. Також у цей період під впливом гормону прогестерону в організмі накопичується жировий запас (в основному, в районі стегон, сідниць і живота) для захисту плода. Крім того, змінюється процес накопичення внутрішньоклітинної рідини, що теж відбивається на масі тіла.

Але важливо пам'ятати, що зайва вага може призвести до серйозних ускладнень вагітності, позначитися на здоров'ї мами та її малюка.

За рахунок чого набирається вага під час вагітностіМаса плода ~ 25-30%, навколоплідні води ~ 10%, вага матки, що збільшилася ~ 10%, плацента ~ 5%, жирові відкладення ~ 25-30%, додаткова кров і міжклітинна рідина ~ 25%
Як набирається вага під час вагітностіБлизько 40% загального надбавки – у перші 16-18 тижнів, решта 60% – у другу половину вагітності (1).
1 триместр: ~ по 200 г на тиждень;
2 триместр: ~ по 400 г на тиждень;
3 триместр: у нормі не більше 150 г на тиждень
Яка норма збільшення ваги під час вагітностіДля жінок з нормальною вагою – 10-15 кг,
для жінок з незначною зайвою вагою – не більше 11 кг,
для жінок з ожирінням – не більше 7-8 кг
Через скільки запускається процес природного схуднення після пологівУ середньому через 3-4 місяці
Що впливає на швидкість зниження ваги• Вік мами;
• маса дитини та особливості вагітності;
• збільшення ваги під час вагітності;
• раціон харчування після пологів;
• наявність хронічних захворювань, знижений обмін речовин (2)

Покрокова інструкція, як швидко схуднути після природних пологів

Вважається, що у цьому випадку усунути зайві обсяги простіше, ніж після кесаревого розтину. Відновлення йде швидше, незабаром можна повернутися до фізичних тренувань та спокійно качати прес. Але схуднути виходить не завжди. На що потрібно звернути увагу, щоб вага почала йти?

Консультація лікаря

Перед тим, як почати худнути, потрібно перевірити своє здоров'я та оцінити, як відбувається відновлення після пологів. Тому варто відвідати не лише лікаря-гінеколога, а й терапевта, стоматолога, а за потреби — й інших фахівців.

Також потрібно здати необхідні аналізи, наприклад, на гемоглобін, феритин, залізо, вітамін D, глюкозу, інсулін, гормони щитовидної залози та кортизол. Вже на підставі обстеження лікар, можливо, призначить якісь препарати, що допоможе скласти збалансований раціон харчування та план фізичних навантажень.

Правильне харчування

Як зазначає наш експерт, дипломований тренер з ЗОЖ (Health coach), член національного товариства нутриціології та зміцнення здоров'я Тетяна Федосова, подбати своїм меню необхідно ще під час вагітності:

— Існує дві думки, що суперечать одна одній. Перше — це те, що треба їсти за двох.Друге – що необхідно дотримуватися дуже строгої дієти, інакше можна нашкодити дитині. Це дві крайності, які не принесуть користі ні здоров'ю, ні фігурі молодої мами. Тому ВООЗ та асоціація педіатрів рекомендують звичне, раціональне харчування з дотриманням правил харчової безпеки (3, 4).

Тобто правильний раціон харчування практично не відрізнятиметься у жінок після природних пологів або кесаревого розтину, які годують грудьми (за винятком продуктів, які викликають у малюка алергію) або практикують штучне вигодовування.

Ось класичні правила раціонального харчування, у тому числі з метою схуднення:

  • збалансованість харчування по КБЖУ, мінералам та вітамінам,
  • різноманітність продуктів харчування (щоб уникнути дефіциту вітамінів та мінералів),
  • дотримання режиму харчування (відмова від безконтрольного «шматочництва»),
  • вживання складних вуглеводів, корисних жирів та нежирного м'яса (курка, індичка, кролик, яловичина),
  • скорочення кількості доданих цукрів (десерти краще готувати самостійно, щоб контролювати кількість цукру),
  • дотримання питного режиму,
  • вживання сезонних фруктів та овочів,
  • вживання натуральних продуктів з про- та пребіотиками (до перших відносяться кефір, йогурт, ряжанка, сметана та ін., пребіотики – це кукурудзяні пластівці, крупи, банани, хліб, бобові, деякі овочі),
  • обмеження в раціоні дуже пряних, гострих та солоних страв, наваристих бульйонів, що уповільнюють процес зниження ваги,
  • виключення з раціону їжі з великим вмістом кофеїну та алкоголю,
  • дробове харчування – 4-5 разів на день невеликими порціями (голод може спровокувати зрив на переїдання).

Фізичні навантаження

Хтось уже за кілька тижнів після пологів готовий записатися до спортзалу, вважаючи, що активні фізнавантаження допоможуть швидше скинути зайву вагу. Але інтенсивні тренування варто відкласти бодай на півроку. У перший місяць досить якнайбільше гуляти на свіжому повітрі, наприклад, з коляскою. Починати прогулянки краще з 20 хвилин: ходьба як найприродніша і найбезпечніша кардіонавантаження покращить обмін речовин, прискорить спалювання жирів, а також сприяє насиченню організму киснем.

Через 1-2 місяці можна переходити і до інтенсивніших фізичних навантажень. Відмінно підійдуть плавання, йога, аквааеробіка, пілатес, танці. А такі популярні вправи як хитання преса, всілякі скручування можуть бути навіть небезпечними, якщо у жінки після пологів утворився діастаз (розтягування білої лінії живота, через що розходяться прямі м'язи більш ніж на 4,5 см).

Крім діастазу, протипоказанням до деяких видів вправ може бути слабкість м'язів тазового дна. У цьому випадку всі тренування повинні проходити під наглядом тренера, який підкаже, які завдання можна виконувати, а ні. Інакше замість красивого преса можна отримати «мішкоподібний» живіт, заробивши на додаток болю в спині та попереку.

Міцний тривалий сон

Здоровий сон не менше 8-9 годин на добу не тільки позитивно впливає на самопочуття та відновлення жінки, а й сприяє схуднення. Особливо спалювання калорій важлива фаза глибокого сну. А нестача відпочинку сильно уповільнює метаболізм.

Звичайно, немовлята часто прокидаються вночі, їх можуть турбувати кольки та інші проблеми. Попросіть ваших близьких допомогти з малюком, а самі постарайтеся гарненько виспатися.

Косметичні процедури

Швидше схуднути і привести шкіру до ладу допоможуть і такі процедури догляду як самомасаж жорсткою щіткою, використання кремів і скрабів, обгортання. Звичайно, без правильного харчування та мінімальних фізичних навантажень вони навряд чи допоможуть швидко зняти вагу, проте їх можна виконувати в домашніх умовах. А ще косметичні процедури дадуть можливість мамі відпочити, присвятити час собі та своїй красі, зарядять гарним настроєм.

Для масажу проблемних зон (ягідниці, стегна, боки) можна використовувати спеціальну жорстку щітку (обов'язково на суху шкіру, щоб уникнути травмування!) або обійтися без додаткових пристосувань – пощипування, погладжування, постукування, розтирання можуть дати хороший ефект.

Використовуйте додатково олії, наприклад, кунжутну, олію абрикосових або виноградних кісточок, а також різні косметичні засоби, які допоможуть зволожити шкіру та повернути їй тонус. Можна застосовувати обгортання, але перед цим необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем, оскільки ця процедура має протипоказання.

Доглядові процедури важливо виконувати регулярно, приділяючи проблемним областям щонайменше 10-15 хвилин.

Покрокова інструкція, як швидко схуднути після кесаревого розтину

Відразу варто відзначити, що це серйозна порожнинна операція, тому в першу чергу треба дбати про відновлення організму, а не схуднення. Загалом основні принципи, які поступово допоможуть позбутися зайвих кілограмів, не відрізняються від тих, що рекомендуються після природних пологів.

Консультація лікаря

Оскільки відновлювальний процес після кесаревого розтину триває довше, необхідно регулярно відвідувати лікаря та здавати необхідні аналізи (їх ми перерахували вище).

Повне загоєння внутрішнього шва займає близько двох місяців, а рубець на матці формується протягом 15-2 років. Тому в перші два місяці жінці, яка перенесла кесарів розтин, рекомендується максимально уважно ставитися до свого здоров'я: уникати інфекцій, активних фізичних навантажень, жорстких дефіцитів вітамінів. А допоможе в цьому регулярне спостереження лікаря — гінеколога, терапевта та інших фахівців за потреби.

Збалансований раціон харчування

Післяпологовий період, якщо немає особливих показань, не передбачає строгих дієт чи інших обмежень у харчуванні. Особливо важливо це пам'ятати під час відновлення після кесаревого розтину, для чого необхідні вітаміни та корисні мікроелементи.

Щоб схуднення проходило швидше, можна знизити калорійність страв, але за рахунок відмови від солодощів, випічки, фастфуду, копченої та жирної їжі. Наголошуйте на нежирних сортах м'яса. А ось рибу краще навпаки вибирати жирних сортів, тому що вони багатші на корисні кислоти Омега-3 і вітаміном D.

Слідкуйте, щоб у вашому щоденному меню була достатня кількість сезонних овочів та фруктів, а також кисломолочна продукція. Уникайте їжі, що викликає здуття живота або проблеми зі стільцем, особливо в перший місяць після операції.

Харчуватися потрібно дрібно — 4-5 разів на день і невеликими порціями, щоб не виникало почуття голоду, і, як наслідок, бажання перекусити чимось шкідливим. Якщо дуже хочеться щось з'їсти, краще погризти морквину чи яблуко, ніж шоколад чи шматок торта.

Фізичні навантаження

Якщо при природних пологах поступово приступати до легких навантажень можна приблизно через місяць, то після кесаревого розтину цей термін значно збільшується.Справа в тому, що під час операції лікар розсікає не лише шкіру, а й м'язи та матку, щоб витягти дитину. І на загоєння потрібен час – лише внутрішній рубець на матці формується протягом близько 2 років. І якщо почати качати прес через місяць після пологів, є величезний ризик, що шов розійдеться, а це загрожує серйозними наслідками.

Так що під час відновлювального періоду забудьте про підняття важких речей, присіданнях, різких згинаннях, вправах на прес або будь-яких тренуваннях, що викликають напругу черевної стінки.

Більше гуляйте на свіжому повітрі. Через 2-3 місяці, якщо дозволяє стан, можна розпочати займатися відновлювальною гімнастикою, підключити йогу, пілатес, вправи на фітбол. Заняття на тренажерах, інтенсивний динамічний фітнес, якщо немає протипоказань, можна підключати через 8-10 місяців після операції.

Якщо ви займаєтеся спортом професійно, то повертатися до своїх нормальних тренувань варто приблизно через 1,5 роки – і лише після дозволу лікаря. Важливо вводити всі тренування поступово, не допускаючи перенапруги, та уважно стежити за своїм самопочуттям.

Косметичні процедури

Ще один спосіб, який у комплексі з правильним харчуванням та фізичними навантаженнями допоможе підтягнути шкіру, повернути стрункість у проблемних зонах. Сюди відносяться різні масажі — із сухою щіткою, аромамаслами, кремами та скрабами, а також обгортання (наприклад, із блакитною глиною, яка виводить токсини та сприяє схуднення). Пам'ятайте, що після кесаревого розтину потрібно особливо уважно вибирати доглядовий засіб, щоб уникнути подразнення на рубці.

Косметологія та пластична хірургія

Масаж добре допомагає у схудненні після пологів, особливо, якщо його виконує фахівець.Існує безліч різних технік: антицелюлітний, лімфодренажний (допомагає вивести зайву рідину з організму), вакуумний, гідромасаж та багато інших. У поєднанні з обгортаннями та масками процедура допоможе повернути стрункість, підтягнути шкіру, зменшити вираженість стрій (розтяжок).

Якщо випираючий живіт після кесаревого розтину ніяк не забирається, можна розглянути кардинальний, але досить ефективний спосіб – ліпосакцію або абдомінопластику. Але не раніше ніж через 1,5 роки після кесаревого розтину. І треба розуміти, що це такі ж повноцінні операції, які потребують тривалого відновлення і можуть супроводжуватися ускладненнями.

Покрокова інструкція, як швидко схуднути при грудному вигодовуванні

Існує думка, що мамі, що годує, особливо важко скинути зайву вагу. Почасти це справді так. Гормон пролактин, який відповідає за вироблення грудного молока, підвищує апетит. Так закладено природою: що більше буде їсти жінка — то більше в неї буде молока. Втім, це зовсім не означає, що потрібно забути про схуднення до закінчення лактації. Розповідаємо, що можна зробити.

Допомога спеціаліста

Після пологів бажано зустрітися з консультантом з грудного вигодовування. Фахівець не тільки допоможе налагодити лактацію, але й підкаже, які продукти краще включити в раціон, які не викличуть алергії або кольків у малюка і не залишать слід у вигляді жирових відкладень на боках і животі у мами, що годує.

Збалансований раціон харчування

Як зазначає нутриціолог Тетяна Федосова, період лактації збільшує потребу енергії у жінки. У цей час потрібні додаткові 500 ккал для індивідуальної розрахованої калорійності раціону.

— Дотримуючись принципу «РСК (рекомендована добова норма калорій) + 500 ккал», жінка зможе підтримувати свою вагу на тому рівні, який вона має. Якщо вона хоче зменшити вагу, то достатньо дотримуватися лише РЗК. У цьому випадку для отримання необхідної енергії витрачатимуться її власні запаси жирової тканини, — каже Тетяна Федосова.

Під час схуднення в період лактації жінці варто особливо уважно ставитись до свого харчування. Виняток тих чи інших продуктів може призвести до дефіциту вітамінів та мінералів, особливо тих, які не виробляються в організмі людини та надходять лише разом із їжею. А це може негативно позначитися на здоров'ї самої жінки та її малюка. Саме тому варто дотримуватись принципу «якщо виключаєш із раціону якийсь продукт, обов'язково підбирай йому безпечну заміну».

— Вплив материнської дієти на кольки незначний. Це проблема майже всіх немовлят, яка зникає сама ближче до 3-4 місяців, коли процес травлення у дитини буде достатньо відрегульований, — зазначає Тетяна Федосова. — Щоб зменшити вплив продукту на процес газоутворення, необхідно їсти часто, але невеликими порціями. А ось від надмірного вживання солодкого краще відмовитись. При вживанні мамою, що годує більше 50 г цукру на добу у дитини може початися розлад травлення.

Також експерт нагадує, що режим харчування для мами, що годує (як для схуднення, так і для підтримки здоров'я) повинен виглядати наступним чином:

  • сніданок – 25% від добової калорійності;
  • другий сніданок – 5%;
  • обід – 35%;
  • полуденок – 5%;
  • вечеря – 25%;
  • перекушування – 5%.

Фізичні навантаження

Режим активності залежить переважно від способу пологів, а чи не від методу вигодовування малюка.Якщо після природних пологів приступати до тренувань (які дозволені лікарем) можна приблизно через місяць, то після кесаревого розтину доведеться почекати щонайменше 2-3 місяці.

Варто враховувати, що при грудному вигодовуванні організм витрачає більше енергії, тому при підключенні фізнавантажень обов'язково зверніть увагу на добовий калораж вашого раціону.

Повноцінний сон

При грудному вигодовуванні режим відпочинку особливо важливий. По-перше, здоровий сон сприяє збільшенню вироблення грудного молока, а по-друге – допомагає схуднути. Намагайтеся спати по 8-9 годин на добу, щоб зберегти здоров'я, міцні нерви та не набирати зайві кілограми.

Покрокова інструкція, як швидко схуднути при штучному вигодовуванні

У цьому випадку рекомендації практично нічим не відрізняються від тих, що ми розглянули вище. Але якщо ви не годуєте грудьми, не варто турбуватися, що той чи інший продукт може спричинити алергічну реакцію або підвищену газоутворення у малюка.

Консультація лікаря

Перевіряємо здоров'я у гінеколога, терапевта, здаємо необхідні аналізи на гемоглобін, феритин, вітамін D, глюкозу, інсулін, гормони щитовидної залози та кортизол. У фахівців можна проконсультуватися з приводу раціону харчування і фізичних навантажень: коли можна починати, які вправи краще відкласти на пізніший термін.

Збалансований раціон

Навіть якщо мама не годує малюка грудним молоком, їй потрібно відповідально підходити до свого харчування. Насамперед, для підтримки та відновлення власного здоров'я.

Варто віддавати перевагу здоровій їжі, насиченій білком, корисними жирами та вуглеводами. А ось солодощів та фастфуду варто уникати.

Фізичні навантаження

— Важливо не навантажувати своє тіло силовими тренуваннями одразу після пологів.Оптимально розпочинати тренування через 6-8 тижнів, – додає лікар-терапевт, жіночий тренер Ольга Щелокова. – Відповідним навантаженням після пологів вважається дихальна гімнастика в положенні лежачи або сидячи, ходьба, суглобова гімнастика, тренування на м'язи тазового дна. Також обов'язково використовувати бандаж або підв'язування відразу після пологів, побутове навантаження має бути щадним.

Повноцінний відпочинок

Не забуваємо добре висипатися: 8-9 годин міцного сну сприяють схуднення і не менш важливі, ніж правильне харчування та фізичні тренування.

Косметологічні процедури

Доглядові процедури, які може дозволити собі жінка в домашніх умовах за штучного вигодовування, нічим не відрізняються від тих, що ми описували в попередніх розділах. Вони не тільки допоможуть підтягнути шкіру та знайти точений контур тіла, але й сприяють гарному настрою.

Поради та відгуки експертів про схуднення після пологів

Як каже лікар-терапевт, жіночий тренер Ольга Щелокова, у ранній післяпологовий період жінці необхідно якомога більше відпочивати та спати. У цей час йдуть активні відновлювальні процеси в організмі, тому важливо надати йому відповідний ресурс на схуднення.

— Не забувайте про маленькі особисті радощі. Знаходьте час, щоб побалувати себе та підвищити рівень серотоніну у своєму організмі. Якщо цього не робити, то гормони стресу заважатимуть вашому відновленню та схуднення, — наголошує Ольга Щелокова. — І найважливіше це ваш психологічний стан. Постарайтеся зберігати внутрішню гармонію, приймайте допомогу, насолоджуйтесь материнством і дбайливо ставтеся до свого здоров'я.

— Щоб прискорити зниження ваги після пологів і особливо під час лактації, необхідно додати посильні фізичні навантаження. Це збільшить енерговитрати та прискорить жироспалювання, — додає тренер із ЗОЖ (Health coach), нутриціолог Тетяна Федосова. — Відсутність тривалого сидіння сприятиме антицелюлітному ефекту. І особливо важливо при зниженні ваги в період лактації не забувати про сон. Якісний сон, посильні фізичні навантаження, збалансоване, різноманітне харчування та дбайливе ставлення до себе – необхідні умови збереження гарної фігури, фізичного та психологічного здоров'я молодої мами.

Популярні запитання та відповіді

На найпоширеніші питання про схуднення після пологів відповідає Алеся Вдовкіна, сертифікований фітнес-тренер для вагітних та народжених, власниця онлайн-школи фітнесу для мам, чемпіонка федерації бодібілдингу IFBB.

Як скоригувати своє харчування для більш швидкого схуднення?

Дотримуйтесь кількох простих правил, які допоможуть вам тримати вагу під контролем.

• Їжте регулярно. Це допомагає контролювати обмін речовин та рівень енергії.
• Зменшіть кількість калорій. Щоб схуднути, потрібно створити дефіцит калорій, споживаючи менше одиниць енергії, ніж ви спалюєте.
• Збільшити споживання білка. Він допоможе вам почуватися ситою довше, завдяки цьому буде легше дотримуватися дієти та зменшити потяг до їжі.
• Скоротіть споживання рафінованих вуглеводів: надмірна їх кількість у раціоні може призвести до збільшення ваги.
• Слідкуйте за розмірами порцій. Переїдання може вплинути на масу тіла. Щоб контролювати кількість їжі, яку споживають за раз, використовуйте тарілки меншого розміру і не їжте перед телевізором або комп'ютером.
• Збільште споживання клітковини. Увімкніть у меню більше фруктів, овочів, бобові та цільнозернові продукти.
• Пийте більше води: вживання більшої кількості рідини допоможе вам почуватися ситим і зменшити потяг до перекушування. Намагайтеся випивати від 8 до 12 склянок щодня, якщо лікар не рекомендував інше.

Через який час після пологів можна повертатися до фізичних навантажень та спорту?

Спочатку постає питання, якими були самі пологи. Природні або шляхом кесаревого розтину з розривами, епізіотомією або епідуральною анестезією. Всі ці фактори повинні враховуватися при складанні плану відновлення та тренувань.

Як правило, жінкам рекомендується почекати від 6 до 8 тижнів після пологів, перш ніж повернутися до фізичної активності та занять спортом. Перед цим важливо проконсультуватися з лікарем, переконатись, що ваше тіло готове до безпечних занять.

А ось надто активний спосіб життя в перші тижні після пологів може призвести до опущень органів, що залишає живіт, що стирчить, надовго і тягне за собою інші проблеми зі здоров'ям.

Чи може вага після пологів піти сама, без додаткових зусиль?

Без додаткових зусиль вага йде, але трохи. Наприклад, робота лімфатичної та сечостатевої системи приходить у норму, тому менше води затримується в організмі. Також зменшується об'єм крові самої матері, що зрушить стрілку на терезах у мінусовий бік.

Але є складність у тому, що мами часто впадають у цукрову залежність від нестачі енергії, пов'язаної з постійним недосипанням та неправильним відновленням, післяпологовими гормональними змінами, та їх харчування стає неадекватним. А це, звісно, ​​сприяє новому набору ваги.

  1. Полуботко Г. П.Чим небезпечне надмірне збільшення маси тіла при вагітності та як правильно харчуватися?
    URL: https://www.radmed.ru/services/recomendations/1066/
  2. Чабанова Н. Б., Василькова Т. Н., Шевлюкова Т. П. Гестаційне збільшення маси тіла в залежності від вихідних антропометричних показників // Акушерство, гінекологія та репродукція. 2017. №2.
    URL: https://cyberleninka.ru/article/n/gestatsionnaya-pribavka-massy-tela-v-zavisimosti-ot-ishodnyh-antropometricheskih-pokazateley
  3. Здорове харчування матері: найкращий початок життя. Європейське регіональне бюро ВООЗ.
    URL: https://www.euro.who.int/_data/assets/pdf_file/0006/314493/Good-maternal-nutrition-The-best-start-in-life-ukr.pdf
  4. Програма оптимізації вигодовування дітей першого року життя Російської Федерації. Методичні рекомендації Спілки педіатрів Росії. 2019.
    URL: https://nczd.ru/wp-content/uploads/2019/12/Met_rekom_1_god.pdf