Як можна утримувати бройлерів

У перші 6 днів життя бройлери потребують дуже теплого середовища, оптимальною є температура повітря +34-36°С. На другому тижні життя температуру повітря починають знижувати до +28-32°С. Третій тиждень дозволяє зменшити температуру до +26-28°С. Четвертий тиждень – період зниження температури зовнішнього середовища до +22-24 ° С.8 січ. 2023р.

Де краще тримати бройлерів?

Повинно бути добре утеплене приміщення (Пам'ятаємо, що бройлер вкрай сприйнятливий до різких змін температури), стерильність і чистота в ньому. Дуже важливо містити підстилку у вольєрі для бройлерів у чистоті та сухості.

Чим не можна годувати курчат бройлерів?

Ось найзагальніший список того, чим не можна годувати бройлерів.

  • Сирий картопля, його сира шкірка, зелена картопля та її відвар. …
  • Здоби, білий хліб, включаючи здобні сухарі.

Де тримати бройлерів улітку?

у приміщенні має бути тепло: +15 °C мінімумТак як птахи знаходяться на сітці, а бройлер любить тепло.

Глазовський комбікормовий завод
Зміст несучок та бройлерів разом

Як можна утримувати бройлерів

Norma plus

Вміст курчат бройлерів у домашніх умовах

Вирощування бройлерів – вигідне заняття, оскільки курятина є найпоширенішим м'ясом у світі. Курчата цієї породи швидко ростуть, але при цьому вони дуже ніжні і вимагають хорошого догляду. Недотримання умов утримання позначатиметься на продуктивності птиці. Бройлер у 2 місяці досягає у вазі 1,5-2,5 кг. Швидке зростання дозволяє виростити за теплий період дві партії пернатих.

Вирощування бройлерів

Якщо ви плануєте утримувати пару десятків курчат, то в інкубаторі немає необхідності – пташенят можна купити. Небажано набувати добових курчат, тому що у них ще не нормалізувалася робота імунної системи.Такі пташенята при переїзді отримають стрес і можуть загинути. Найкраще купувати бройлерів, яким вже 10 днів і більше. Якщо ж ви хочете самостійно вивести потомство або збираєтеся розводити птахів у великій кількості, вам знадобляться інкубатор, клітини та приміщення з опаленням.

Догляд за курчатами: рекомендації

Світловий день має тривати 17 годин (для добових курчат – 24 години). Слід розміщувати 10-15 пташенят на 1 кв.м площі. Температуру повітря в приміщенні треба підтримувати на рівні 20-25 ° С (у перші дні життя – не нижче 30 ° С). Підлоги в приміщенні, в якому будуть курчата, повинні бути теплими та сухими. Треба подбати про гарну вентиляцію пташника. При високій вологості бройлери погано набиратимуть вагу (рівень вологості в нормі – 60-65%). Приміщення повинне без протягів. Годівниці треба встановити так, щоб усі курчата могли до них підійти.

Бройлерів можна містити у клітинах або на підлозі. Приміщення слід попередньо підготувати: провітрити, вимити та продезінфікувати. На підлогу треба насипати тирсу (10 см завтовшки). Підстилку рекомендується міняти через день. Якщо ви утримуватимете пташенят у клітинах, спорудите багатоярусну конструкцію – так ви заощадите площу. При такому розміщенні необхідно стежити за температурою, щоб вона була однаковою на всіх рівнях. Коли у птахів з'явиться оперення, їх можна випускати на вулицю (за умови утримання на дачі або в приватному будинку та хорошої погоди). Але пам'ятайте, що чим менше птахи переміщуються, тим швидше вони збільшують масу.

Харчування бройлерних курчат

Раціон – це важлива складова у вирощуванні бройлерів. Їжа має бути різноманітною і містити вітаміни та мікроелементи. Тільки так пташенята отримають усі необхідні речовини і швидко зростатимуть.Новонароджених бройлерів слід тримати на 8-разовому харчуванні. На 3-му тижні кількість годівель знижують до 4-х, а з четвертої – до 2-х (вранці та ввечері). Скільки з'їдає бройлер? Пташенятам в 1-5 день дають по 15 г сухого корму на 1 особину. Поступово добову норму збільшують та доводять до 100-120 г на 50-60 день.

Що давати пташенятам?

1-7 днів – сир, варені яйця у подрібненому вигляді та пшоно. Можна додавати до мішанок невеликі порції зелені. З другого тижня починають давати комбікорми. Продукт можна заливати сироваткою чи бульйоном. У раціон вводять мушлі, але насипати їх треба окремо, не змішуючи з іншими продуктами. Годують курчат також цілісним зерном і мішанками. З 3-го тижня починають давати відварену картоплю та бобові. Чиста вода в напувалці повинна бути завжди.