Як працює регулятор напруги та його роль в електричних системах

Регулятор напруги – це електронний пристрій, який використовується для регулювання напруги в електричній системі. Воно відіграє важливу роль у підтримці стабільної напруги, що дозволяє електричним пристроям працювати правильно та безпечно.

Регулятор напруги може змінювати напругу, щоб підтримувати його певному рівні. Це особливо важливо, коли напруга в системі змінюється або коливається. Регулятор напруги забезпечує сталість напруги, щоб запобігти пошкодженню електричних пристроїв та зберегти ефективність роботи системи.

Принцип роботи регулятора напруги ґрунтується на зворотному зв'язку. Він безперервно контролює вихідну напругу і порівнює її із заданим значенням. Якщо вихідна напруга виходить за межі допустимих значень, регулятор напруги вносить коригування, щоб повернути його до бажаного рівня. Цей процес повторюється до тих пір, поки напруга не підтримуватиметься на потрібному рівні.

Що регулює регулятор напруги
НапругаРегулятор напругиРегульований параметр
Вихідна напруга стабілізатораЛінійний стабілізатор напругиРегулюється за допомогою потенціометра
Вихідна напруга джерела живленняСимісторний стабілізатор напругиРегулюється за допомогою потужності струму через симистор
Вихідна напруга імпульсного перетворювачаІмпульсний перетворювач напругиРегулюється за допомогою зміни заповнюваності ключа перетворювача

Пристрій вимірює міжфазну або лінійну напругу генератора та регулює постійна напруга, що подається на обмотку збудження, для досягнення необхідної напруги. Пристрій забезпечує захист низької частоти.

Що буде, якщо не працює регулятор напруги?

У сучасних автомобілях у разі раптового виходу з ладу регулятора напруги слід очікувати, що автомобіль раптово зупиниться і не захоче рухатися за жодних обставин. Вбудований бортовий комп'ютер при виявленні поломки в системі зарядки запалює аварійну лампочку на панелі приладів.

Що безпосередньо контролює регулятор напруги?

Реле-регулятор контролює вихідна напруга генератора та регулює його в межах заданих значень. Своєчасна перевірка регулятора напруги на генераторі дозволяє переконатися в коректній роботі вузла, запобігши ризику перезарядження або недозаряду батареї, а також пошкодженню електронних компонентів ТС.

Як зрозуміти, що зламався регулятор напруги?

Наприклад, регулятор напруги сигналізує про появу несправності через індикатор на панелі приладівщо вказує на несправність системи заряджання. Крім того, з появою запаху сірководню в салоні під час руху або після зупинки, вимагає заміни регулятора.