Як правильно називають адвокатів: основні терміни та позначення

Адвокати – юристи, що спеціалізуються на представленні інтересів клієнта в суді та поза. Найчастіше їх називають захисниками, оскільки їх основним завданням є надання якісного захисту та підтримки клієнта у юридичних питаннях. Однак, насправді назв для адвокатів існує безліч, що відображають різні аспекти їхньої роботи.

Однією з найпоширеніших назв є "юрист". Цей термін підкреслює широкий спектр знань і навичок, якими повинен мати адвокат. Він повинен мати глибоке розуміння законодавства та бути готовим вести справи у різних юридичних галузях.

Крім того, адвокатів також називають "консультантами". Це зумовлено тим, що їхня робота часто пов'язана з наданням професійної юридичної допомоги, консультуванням клієнтів та наданням експертних думок з юридичних питань. Вони не лише допомагають у юридичних суперечках, а й допомагають клієнтам зрозуміти їхні права, обов'язки та можливості у рамках закону.

Як називають адвокатів
НазваЗначення
АдвокатПрофесійний захисник та представник у суді
ЗахисникПравовий представник обвинуваченого
ПравозахисникЛюдина, яка захищає права громадян
ЮристФахівець з правових питань може не бути адвокатом
КонсультантЛюдина, яка дає юридичні консультації

Найбільш загальний термін, яким називають адвоката чи консультанта з юридичних питань у будь-якій країні, – lawyer.19 січ. 2018 р.

У чому різниця між Attorney та Lawyer?

Lawyer (Російською перекладемо як «юрист») – загальне поняття, що описує людей, які займаються правом у будь-якій формі. Attorney (повне найменування – attorney-at-law, російською перекладемо як «адвокат») – юрист, який представляє інтереси клієнта в суді.

Хто вищий юрист чи адвокат?

Адвокатом є юрист, який має необхідний стаж та отримав у встановленому порядку адвокатський статус. Простими словами адвокат – це фахівець, який склав іспит і отримав заповітну скоринку Адвокатської палати – некомерційної організації, що існує в кожному суб'єкті Російської Федерації.

Які є адвокати?

На сьогоднішній день найбільш стійким є поділ російських адвокатів на такі види: кримінальний адвокат; адвокат у цивільних справах (цивіліст); арбітражний адвокат (Арбітражник); адвокат у справах про адміністративні правопорушення; податковий адвокат; корпоративний адвокат; адвокат загальної спеціалізації.