Як правильно вибрати витяжку за розміром

Для цього перемножте ширину, довжину та висоту кімнати. Отримане число збільште в 10-12 разів – отримайте необхідний об'єм повітря, з яким має справлятися витяжка за годину роботи. Наприклад, розміри кухні складають 3х4х2,7 м. Об'єм повітря дорівнюватиме 32,4 м³.

Як правильно вибрати розмір витяжки?

Розмір витяжки повинен відповідати ширині варильної панелі.. Якщо йдеться про вбудовану техніку, то важливо враховувати також ширину і глибину шафки, щоб витяжка повністю в ній помістилася. У будь-якому випадку ретельно виміряйте простір, виділений під витяжку.

Як вибрати витяжку на кухню за розмірами?

Ширина витяжки визначається шириною варильної поверхні, над якою вона монтується, – вона повинна бути як мінімум такою ж. Більш широкі краще захоплюють усі випари, які піднімаються над варильною панеллю у процесі готування. З цих міркувань витяжку слід розміщувати симетрично, не зрушуючи убік.

Яка витяжка потрібна на 30 кв.

Потужність витяжки Від потужності витяжки залежить обсяг повітря, яке вона може видалити (чи очистити) за одиницю часу. Розрахунок буде простий: згідно з санітарними нормами, витяжка повинна витягувати щонайменше 10-12 м³/год на кожен кубометр приміщення.

www.vstroyke.com
Розміри витяжки для кухні: як правильно вибрати ширину

Як вибрати витяжку для кухні?

Кухонная витяжка – це пристрій для очищення повітря під час приготування їжі. Обійтися без неї можна, але з нею буде комфортніше: ніяких запітнілих окон і запаху на всю квартиру.

Вибрати хорошу витяжку не складно, але є свої підводні каміння.Ми розповімо про основні критерії, на які варто орієнтуватися під час виборів. А якщо ви не бажаєте самостійно вивчати десятки варіантів, читайте наш «Топ-15 витяжок на 2022 рік», в якому ми за вас зробили найнуднішу роботу.

Як працює витяжка

Стандартна кухонная витяжка складається з короба (корпусу/фасаду), двигуна з вентилятором (крильчаткою), жирового фільтра та відводу (повітроводу). Залежно від моделі до них додається вугільний фільтр, підсвічування, датчики.

За принципом роботи витяжка нагадує пилосос:

  • Вентилятор створює тягу для забору повітря над плитою. Зазвичай є кілька режимів (швидкостей), які впливають на інтенсивність роботи вентилятора.
  • Повітря проходитиме через фільтр, який вловлює частинки жиру. У певних моделях є фільтри, які прибирають із повітря продукти горіння.
  • Далі повітря в одних випадках по вітропроводу виводиться зовні, в інших – після очищення надходити назад на кухню (рециркуляція).

Зверніть увагу: витяжка висмоктує повітря з кухні, тому важливо забезпечити його приплив. Якщо немає припливної вентиляції, поставте на вікно провітрювач або просто привідкрийте його на годину роботи витяжки.

Для більшості витяжка – це просто спосіб прибрати запахи під час готування. Але це лише «косметична» функція. Набагато важливіше, що витяжка дозволяє відводити продукти горіння, а також надлишок вологи, тим самим запобігаючи появі грибка. Це обов'язково варто врахувати астматикам та сім'ям з маленькими дітьми, у яких високий ризик появи алергії.

Види витяжок

Кухонні витяжки ділять на види, відштовхуючись від наступних критеріїв:

Ключовим моментом при виборі є лише принцип роботи. Метод встановлення та формат відходять на інший план, і керуватися можна своїми вподобаннями.

За принципом роботи

  • Вентиляційні (проточного типу). Викачують повітря з кімнати, прибираючи при цьому вологу та запахи. Завдяки тому, що забирання повітря здійснюється безпосередньо над плитою, не відбувається такої втрати тепла, як при звичайному провітрюванні.
  • Рециркуляційні. За допомогою фільтрів очищають повітря, повертаючи його на кухню. Ступінь очищення відрізняється залежно від використовуваних фільтрів.
  • Суміщені (вентиляційно-рециркуляційні). Мають рециркуляційний та вентиляційний режим роботи.

Тип витяжки

– прибирають запахи та вологу;

– у середньому на 20% продуктивніші за рециркуляційні моделі.

– вимогливі до процесу встановлення;

– шумніші у порівнянні з рециркуляційними моделями.

– не потребують притоку повітря;

– проста установка, оскільки не потрібно робити відведення у вентиляцію.

– не прибирають водяну пару з повітря;

– дорожча експлуатація, оскільки потрібно періодично купувати нові фільтри.

– Ви можете перемикати режими роботи.

– дорожчі інші типи витяжок;

– вимогливі до встановлення;

За типом установки

Залежно від способу монтажу виділяють наступні варіанти витяжок:

  • Настінні. Кріплятись безпосередньо на стіну. Це найпростіший спосіб встановлення.
  • Кутові. Підвид настінних витяжок. Відрізняються тим, що кріпляться одночасно до двох прилеглих стін. Мають трикутну форму. Не варто блукати кутові витяжки з нахилими (про них трохи нижче).
  • Вбудовані. Такі витяжки встановлюють усередину підвісного шафи. Завдяки наявності оточення із ДСП подібні моделі можуть бути тихішими за відкриті.

Вбудована витяжка

  • Стільові. Кріплятися до стелі. Тут важливо підгадати з розмірами короба, щоб дотриматися рекомендацій щодо висоти монтажу (про це читайте тут).
  • Острівні. Витяжка призначена для сучасних кухонь, у яких варильну плиту та робочі поверхні ставлять посередині кімнати. Острівні моделі є підвидом постільних, але більш вибагливі до процесу встановлення. Рециркуляційні острівні витяжки популярніші за проточні, тому що для них не потрібно робити відведення у вентиляцію.

За форматом

  • Плоскі. Це витяжки висотою 10-20 см. У такому форматі роблять як рециркуляційні, так і проточні витяжки із настінною установкою.

Плоска витяжка

  • Телескопічні (вони ж висувні чи приховані). Це підвид плоских витяжок з тією різницею, що телескопічні мають складну структуру, що робить їх компактнішими. Повітрозабірник висувається як ящик тумбочки.

Телескопічна витяжка

  • Купольні. Такі витяжки мають пірамідальний чи конічний купол. Він потрібний, щоб отримати більшу площу захвату повітря при збереженні компактних розмірів двигуна та вентилятора. Купол працює за принципом насадки на пилосос.

Купольна витяжка

  • Похилі. Витяжки, у яких забірник розташований не горизонтально, а під кутом до стіни. Це дозволяє зробити її трохи компактнішим, а також надає певній оригінальності дизайну.

Нахила витяжка

  • Коробчасті. Витяжка у вигляді труби або квадратного короба без будь-яких виступаючих частин. Часто у такому форматі роблять острівні витяжки.
  • Т-подібні. Поєднання коробчастої та плоскої витяжки. Короб зазвичай виконує роль відведення, іноді в ньому стоїть фільтр. Основна частина функціональних елементів знаходиться у плоскій частині витяжки.

Т-подібна витяжка

Характеристики

Наскільки добре витяжка буде справлятися з покладеними на неї завданнями, повністю залежить від її характеристик. Ключовою є продуктивність моделі, від якої залежить її ефективність. Інші показники менш важливі, але це зовсім не означає, що їх можна проігнорувати.

Продуктивність та потужність

У випадку з витяжками слова "продуктивність" і "потужність" часто використовують як синоніми, але це різні поняття:

  • Продуктивність – обсяг повітря, який витяжка може пропустити через себе за 1 годину. Вимірюється у м³/годину.
  • Потужність говорити про енергоспоживання. Вимірюється у ватах – Вт.

Здається, що ці характеристики пов'язані. Насправді прямої залежності немає. Для наочності порівняємо витяжки Franke Inca Smart FBI 525 XS HCS та Eleyus LOTUS 470 50 BG. Обидві відносяться до вентиляційного типу та мають потужність 110 Вт. При цьому продуктивність першої моделі становить 650 м³/годину, а іншою – 470 м³/годину.

На потужність має сенс дивитися, якщо ви порівняєте дві витяжки, які вам понравилися. Втім, це не той пристрій, енергоспоживання якого суттєво вплине на суму у платіжці, бо помітної економії менша потужність не дасть.

З продуктивністю все складніше. Є формула, за якою розраховують оптимальний показник продуктивності: площу кухні множити на висоту кухні і отримане число множити ще на 12. Щоб був запас, отримане число бажано додатково помножити на х1,5.

Візьмемо для прикладу хрущовку: площа кухні – 9 м², висота стелі – 2,4 м. Отже, нам потрібна витяжка щонайменше 260 м³/год, а краще – 390 м³/рік. Якщо ви хочете купити рециркуляційну витяжку, то можна починати вибирати відповідну за продуктивністю модель. А якщо ви хочете взяти вентиляційну, то не все так просто. Справа в тому, що у хрущовках система вентиляції зазвичай має продуктивність 100-120 м³/рік, а тому більш продуктивну витяжку виводити в неї немає сенсу. Якщо це зробити, то може виникнути перекидання тяги – повітря замість того, щоб йти основним каналом, буде шукати додатковий вихід.Найшвидше воно потрапить до вас у ванну кімнату, де знаходиться інший вентиляційний отвір.

Проблем із пропускною здатністю вентиляції у нових будинках зазвичай немає. При цьому деякі забудовники забороняють виводити у неї витяжку, що вказується у контракті при покупці квартири. Це потрібно уточнювати і у таких випадках вибирати рециркуляційні моделі.

Найпростіше мешканцям приватного сектору. У таких випадках немає проблеми, щоб вивести повітря прямо на вулицю, а тому можна встановити проточну витяжку високої продуктивності.

Кількість швидкостей

Зазвичай витяжки мають 3 швидкості, чого цілком достатньо. Коли ви змінюєте режим роботи, то зростає продуктивність і споживана потужність (у характеристиках наводять показник на максимальній швидкості). Також на високих швидкостях витяжка створює більший шум.

Перемикання швидкості

Крім стандартних швидкостей є спеціальні режими. Наприклад, деякі моделі підтримують Інтенсивний режим, при якому витяжка спочатку активно відкачує повітря, а потім автоматично переходити на нормальну швидкість.

Ширина

З шириною витяжки з одного боку все просто, з іншого – не зовсім. Так, ширина витяжки повинна бути не меншою ніж у варильної панелі. Зазвичай вибирають із невеликим запасом (15-20 см), щоб захопити весь «забруднений» повітря.

При цьому важливою є ширина функціональної поверхні, якою відбувається забір повітря. Реальна ширина витяжки через декоративні елементи може бути більшою за функціональну.

Порівняйте реальну та функціональну ширину поверхні

Висота установки

Цей показник залежить не так від самої витяжки, як від типу плити. Над індукційними та електричними варильними панелями ставитимуть на висоту 50-65 см, над газовими через відкритий вогонь – 60-75 см.Якщо зробити менше, то може спалахнути жир, що накопичується на фільтрі.

Зверніть увагу, що в балонах використовують газ пропан-бутан, який важчий за повітря. Тому в сільській місцевості до традиційної витяжки також додають вентиляцію біля підлоги, щоб уникнути аварійних ситуацій у разі витоку газу.

Діаметр труби/Площа перерізу повітроводу

Діаметр відведення витяжки в ідеалі має співпадати з діаметром вентиляційного каналу. Великої різниці не повинно бути, причому небажані відхилення як у більшу, так і меншу сторону.

Рівень шуму

Шумність витяжки – непостійний показник. Наприклад, на рівень шуму впливатиме швидкість роботи, ступінь загрязнення фільтрів, тип витяжки.

Рекомендований максимальний рівень шуму для витяжок – до 50 дБ. В ідеалі він не повинен перевищувати 40-42 дБ, як у холодильників. При цьому врахуйте, що довжина повітряпроводу також впливає на рівень шуму. Кожен метр труби підвищує його на 2-3 дБ. Повороти відведення та зміна площі його перерізу також дають свій ефект. Це ще один аргумент на користь того, щоб встановити витяжку якомога ближче до вентиляції. Якщо це не виходить зробити, вибирайте матеріал для відведення. Так, найтихішим варіантом є пластик. Гофрована алюмінієва труба («гармошка») гнучка та дешева. З її допомогою можна без особливого досвіду та інструментів зробити відведення витяжки, але через тонкі стінки та нерівну поверхню вона генерує більше шуму.

Оскільки рециркуляційні моделі не вимагають повітроводу, вони здебільшого тихіші. Здається, що шумом витяжки можна знехтувати при виборі, адже вона не так часто буде працювати, особливо на повну потужність.Але кухня, як правило, виступає в ролі їдальні, тому вам навряд захочеться слухати за трапезою нав'язливе дзижчання.

Інші критерії вибору витяжки

Крім характеристик ключовими моментами при виборі є матеріали та тип фільтрів. Технологічність витяжки позначається на зручності використання, але це вливання часто дуже незначне.

Матеріал

Головна вимога до матеріалів кухонної витяжки – вони мають бути пожежобезпечними. Цій вимозі відповідає загартоване скло та різні види металів, з яких використовують нержавіючу сталь, алюміній, емальовану та пофарбовану сталь. Крім естетичних переваг не забувайте про простоту догляду та ваги конструкції. Наприклад, сталеві витяжки важчі за алюмінієві, а тому вимагають більш надежних кріплень. Недоліком фарби є те, що вона може побитися.

Металева витяжка зі скляними елементами

За кольором витяжки зазвичай вибирають нейтральні, щоб вони добре виглядали в разі зміни інтер'єру кухні. Але насправді це не проблема: змінити колір досить просто за допомогою декоративної плівки.

Тип фільтрів

Обов'язковим для будь-якої витяжки є жировловлювач. Це простий за своїм принципом фільтр, який складається з кількох шарів металевої сітки, які затримують крапельки жиру. Бажано, щоб жировловлювач був мінімум трикульовим. Даний вид фільтрів не потребує заміни, а лише чищення. Помити його можна вручну або в посудомийній машині. Робити це з періодичністю не рідше ніж раз на 4-5 місяців.

З рециркуляційними та суміщеними витяжками все цікавіше. У них крім уловлювача жиру є ще один або кілька фільтрів, щоб прибирати продукти горіння та запахи. Тут є 3 моменти:

  • Врахуйте доступність формату фільтра, щоб ви могли без проблем придбати заміну. Якщо це якийсь рідкісний варіант, то замовте його із запасом.
  • Зверніть увагу на ефективність вугільного фільтра. Найпростіші варіанти прибирають до 65% продуктів горіння, а добрим показником є ​​80+%.
  • Враховуйте періодичність заміни. Зазвичай вугільний фільтр для витяжки є одноразовим, але є фільтри тривалої дії, які можна кілька разів помити перед заміною. Найвитриваліші – регенеруючі вугільні фільтри, які можуть служити до 12 років, і їх потрібно лише іноді випалювати у духовці.

Додаткові фішки

Витяжки часто оснащують додатковими функціями та пристроями, не всі з яких впливають на зручність.

  • Вбудоване освітлення. У більшості сучасних витяжок є освітлення для плити. Чи потрібне воно – питання конкретної кухні. Куди важливіші ті, лампочки якого формату використовують у витяжці, щоб ви могли їх без проблем замінити.
  • Датчик вологості. Реагує на водяну пару та автоматично включає витяжку.
  • Пульт. Віддалене управління може знадобитися, якщо кухня виконує роль їдальні. Так на обіді ви зможете не встаючи вимкнути витяжку або вибрати інший режим, якщо вам заважає шум.
  • Таймер. Використовується для встановлення часу роботи витяжки, щоб вона автоматично вимкнулась. Полезно, якщо у вас тиха модель, і ви забуваєте виключати її після приготування страв.
  • Індикатори. В основному виробники обмежуються світлодіодами, які показують, на якій швидкості витяжка працює. Є більш сучасні індикатори, які нагадують вам про необхідність почистити/змінити фільтр.
  • Цифрове управління. Не дає особливих переваг у порівнянні із звичайними кнопками. Більше того, іноді сенсорна панель може погано реагувати на натискання, якщо у вас мокрі руки.

Цифрова панель управління

Підсумки

  • У багатоквартирних будинках вентиляційні витяжки не завжди можуть працювати на повну продуктивність, а іноді їх зовсім не можна встановлювати. Такої проблеми немає у приватних будинках.
  • Обмежень на встановлення рециркуляційних витяжок немає, тому це універсальний варіант. Однак експлуатація цього типу обійдеться дорожче, оскільки потрібно буде змінювати фільтри.
  • Продуктивність – ключова характеристика, яку обов'язково враховують під час вибору.
  • Формат та матеріал витяжки – це більше про ваші уподобання, ніж про якісь об'єктивні критерії.
  • Витяжка відноситься до простої побутової техніки, тому наявність додаткових функцій і пристосувань слабко впливає на зручність використання.