Як роблять штучну ікру: технологія та секрети виробництва

Штучна ікра – це своєрідний кулінарний продукт, що імітує справжню ікру. Вона виробляється шляхом використання різних інгредієнтів та технологічних процесів, які дозволяють досягти максимально наближеного смаку та текстури до натуральної ікри.

Основною сировиною для штучної ікри є рибні білки, такі як колаген або желатин. Вони допомагають створити еластичність та структуру ікри. Для надання ікри характерного смаку та аромату використовуються різні добавки, такі як сіль, рибні екстракти або натуральні ароматизатори.

Виробництво штучної ікри включає кілька етапів. Спочатку потрібно підготувати рибні білки, очистивши їх від небажаних домішок. Потім білки змішуються з добавками та іншими компонентами, щоб досягти потрібної консистенції та смаку ікри.

Отримана суміш міститься у спеціальні форми або капсули, де відбувається процес геліювання. Це відбувається за допомогою технологічних процесів, таких як нагрівання або охолодження, які перетворюють суміш на гелеподібну масу, схожу на ікру. Після цього ікура може бути упакована та готова до використання.

Як роблять штучну ікру
СтадіяОпис
1Готує рідку основу для ікри. В основному використовується водяне середовище з додаванням рослинних та тваринних компонентів.
2Додавання гелеутворюючих речовин надання ікрі потрібної консистенції.
3Додавання ароматизаторів і барвників для створення подібної ілюстрації з натуральною ікрою.
4Обробка одержаної маси в декстринізаторі для покращення структури ікринок.
5Формування ікринок за допомогою спеціальних апаратів та окремих форм. Маса заливається у форми та охолоджується.
6Оформлення ікринок у банках чи блістерах, додавання етикеток та термінів придатності.
7Упаковка готової ікри в коробки для відправки на склади та подальшу реалізацію.

"Штучну ікру починали робити з білка курячих яєць, потім із желатину, потім із альгінату, тобто з витяжки з морських водоростей, це була оболонка. Наповненням був, наприклад, риб'ячий жир і витяжка із чайного дерева. Це в ідеалі.28 лист. 2020 р.

Як виготовляють штучну червону ікру?

Імітовану ікру найчастіше виробляють із альгінату натрію – полісахариду бурих водоростей. Підфарбований та ароматизований розчин альгінату натрію капають у хлорид кальцію.. В результаті утворюються круглі "ікринки", зовні дуже схожі на ікру.

Чи можна їсти штучну червону ікру?

Імітовану можна використовувати як прикрасу страви або ласувати нею, якщо вам ікра швидше атрибут свята, ніж цінний продукт. Пам'ятайте, що він не замінить натуральний делікатес і уважно вивчайте склад: у ньому можуть бути небезпечні харчові добавки.

Як роблять імітовану ікру яка лопається?

Агар-агар пробували багато хто з вас, адже саме він використовується для виробництва "пташиного молока". Для виробництва капсульованої ікри використовується екстракт бурих водоростей – альгінат натрію.. Завдяки йому ікринки ніжні, з тонкою оболонкою та лопаються як справжні.