Як уникнути завмерлої вагітності: корисні рекомендації

Завмерла вагітність – це зупинка розвитку ембріона або плода в матці до досягнення ним життєздатного стану. Це серйозна проблема, яка потребує медичної допомоги та надання психологічної підтримки для жінок, які зіткнулися з такою неприємною подією. Однак, є кілька кроків, які можна зробити, щоб зменшити ризик вагітності, що завмерла, і зберегти вагітність.

По-перше, важливо регулярно відвідувати лікаря-гінеколога протягом усієї вагітності. Раннє виявлення будь-яких проблем і своєчасне лікування можуть суттєво зменшити ризик вагітності, що завмерла. Лікар зможе запропонувати необхідні заходи щодо контролю за станом плода, що росте, і визначити, чи потрібні додаткові медичні процедури чи моніторинг.

Інший важливий крок – підтримка здорового способу життя. Зайнятися фізичними вправами, стежити за правильним харчуванням, уникати стресових ситуацій та поганих звичок (таких, як куріння та вживання алкоголю) допоможуть створити сприятливе середовище для розвитку дитини та зменшити ризик виникнення проблем із вагітністю. Особливу увагу слід приділити правильному прийому необхідних вітамінів та мінералів, таких як фолієва кислота.

Зрештою, дуже важливо отримувати підтримку від близьких людей та піклуватися про свій емоційний стан. Зіткнення із завмерлою вагітністю може бути дуже важким і спричинити стрес та депресію. Відкрита комунікація з партнером, сім'єю чи друзями допоможе розвантажити емоційну напругу та отримати необхідну підтримку у цей важкий період.

Що зробити, щоб не було вагітності, що завмерла
ПричинаЩо робити
Генетичні порушенняЗдати аналізи на генетичні аномалії перед плануванням вагітності. У разі виявлення ризикових факторів проконсультуватися з генетиком.
Нестача прогестеронуПройти лабораторні дослідження визначення рівня прогестерону. При необхідності приймати прогестерон у вигляді препаратів.
Рубець на матціЗдати аналізи на наявність рубця на матці. Дослідити стан шийки матки та внутрішнього зіва перед вагітністю. При необхідності видалити рубець.
Імунологічні порушенняПройти обстеження імунної системи на аутоімунні фактори. При виявленні імунологічних порушень приймати відповідні лікарські препарати.
Патології ендокринної системиОбстежитись у ендокринолога для виявлення порушень у роботі щитовидної залози, підшлункової залози та інших органів ендокринної системи. При необхідності приймати гормональні препарати.
Структурні аномалії маткиЗробити УЗД органів малого тазу виявлення структурних аномалій матки. У деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання.
Невідповідність групи кровіПеревірити поєднання груп крові обох батьків перед зачаттям дитини. При невідповідності груп крові необхідно консультуватися з генетиком і гематологом.

Чи можна було запобігти завмерлій вагітності?

Як запобігти завмирання вагітності – усунути соціальні чинники – знизити рівень стресу, нормалізувати фізичне та робоче навантаження; – виключити алкоголь, цигарки, інші шкідливі речовини; – Зробити аналіз на TORCH-інфекції; – пройти обстеження та вилікувати наявні в організмі інфекції. Збережена копія

Що провокує вагітність, що завмерла?

Причин завмерлої вагітності багато: гормональні порушення в організмі жінки хромосомні порушення у плода, хронічні інфекції, гострі інфекційні захворювання та ін.

Як зменшити ризик вагітності, що завмерла?

Щоб знизити ризики завмерлої вагітності, рекомендується:

  1. заздалегідь розпочати підготовку до зачаття під контролем гінеколога;
  2. виключити шкідливі звички;
  3. своєчасно здійснити корекцію соматичних захворювань.