Як зняти обтяження по іпотеці: покрокова інструкція та рекомендації

Зняття обтяження іпотекою є важливим етапом для кожного позичальника. Іпотека – це позика, що надається банком на придбання нерухомості, при цьому об'єкт нерухомості стає заставним забезпеченням. У разі погашення кредиту, позичальник може зняти обтяження з нерухомості.

Процес зняття обтяження пов'язані з низкою юридичних процедур. По-перше, необхідно скласти заяву на зняття обтяження та подати до банку чи кредитора. При цьому важливо врахувати терміни, зазначені у договорі іпотеки.

Далі, банк проводить оцінку майна та обчислює заборгованість позичальника. Однак до зняття обтяження необхідно погасити всі заборгованості, включаючи відсотки та штрафи за затримку. Потім банк готує документи, які б підтверджували повне погашення заборгованості.

Після цього відбувається зняття обтяження з нерухомості. Це означає, що об'єкт перестає бути заставою та звільняється від усіх обмежень, пов'язаних із іпотекою. Важливо відзначити, що зняття обтяження також потребує нотаріального посвідчення та внесення інформації про відсутність обтяжень у ЄДРН.

Як відбувається зняття обтяження з іпотеки
КрокОпис
1Позичальник звертається до банку з проханням про зняття обтяження з іпотеки.
2Банк проводить оцінку поточної вартості заставленого имущества.
3Позичальник оплачує всі заборгованості за кредитом та відсотки за користування позикою.
4Позичальник та банк укладають угоду про зняття обтяження.
5Банк передає позичальнику всі необхідні документи зі зняттям обтяження.
6Позичальник звертається до державної реєстраційної палати для оформлення зняття обтяження.
7Державна реєстраційна палата проводить перевірку документів та видає свідоцтво про зняття обтяження.
8Позичальник отримує свідоцтво про зняття обтяження та звертається до банку для підтвердження зняття.
9Банк підтверджує зняття обтяження та повертає позичальнику підтверджуючі документи.

Заява банку-кредитора або письмова вимога боржника Відповідно до норм чинного законодавства, банк зобов'язаний зняти після арешту з іпотечної квартири протягом п'яти робочих днів після виконання іпотечних зобов'язань позичальником.7 бер. 2017 р.

Що потрібно робити після зняття обтяження з іпотеки?

Після повного погашення іпотеки та отримання від банку потрібних документів громадянин звертається до Росреєстру або до МФЦ за місцем прописки чи проживання. Попередньо можна записатися на прийом через Держпослуги або взяти талон до МФЦ, тоді не потрібно буде стояти у чергах.

Як швидко знімають обтяження із квартири після погашення іпотеки?

Як правило, це 5 робочих днів.

Як зняти обтяження з квартири після повної оплати?

Зняти обтяження можна тільки, усунувши причину його накладання – у вашому випадку повністю виплативши вартість квартири.