Як зробити волокуші

Чим можна підшити Сані волокуші?

Чим можна підшити пластикові волокуші Найчастіше використовують звичайні поліпропіленові труби, але краще брати труби з поліетилену низького тиску. Непогано зарекомендували себе і каналізаційні труби невеликого діаметру.

YouTube
САНІ Волокуші для снігоходів, риболовлі | Своїми руками – YouTube

Як зробити сани волокуші для риболовлі самостійно

Як зробити сани волокуші для риболовлі самостійно

Мрія рибалки – перспективне водоймище в кроковій доступності, ідеальна погода, що сприяє комфортній ловлі з великою кількістю клевок, що реалізуються. Але реальність практики рідко коли відповідає цьому критерію, а тим паче взимку.

Рибалки на пошуки уловистих місць витрачають не один сезон, досконально вивчаючи рельєф дна, поведінку риби в залежності від стану погоди, її пристрасті в харчових об'єктах. З цього досвіду і з'являються улюблені місця лову, та й напрацьовується практика читання водойм за різними ознаками.

Застосування саней

Льодостав надає рибалці унікальні можливості, щоб дістатися найзатишніші місця лову і випробувати удачу. Але для цього потрібно доставити в уловисту точку не тільки снасті, а й масу іншого допоміжного обладнання, видерти за спину, яке не завжди вийде навіть у фізично сильного рибалки. У цьому випадку чудовою підмогою по зимі є рибальські сани. Це пристосування дозволяє комфортно і без особливих енергетичних витрат доставити в точку по льоду необхідний для забезпечення риболовлі скарб.

У рибальські санки поміститься і бур для риболовлі для свердління лунок і ящик-сидіння рибалки з арсеналом рибальських снастей, підгодовування і комплектів приманок, а також намет і, звичайно ж, вузлик з гарячою кавою і, безсумнівно, найсмачнішими бутербродами.

Темою нашої подальшої розмови стане розбір можливостей виготовлення санчат для зимової риболовлі своїми руками. Рибалка отримає ділову інформацію щодо конструктивів цього пристосування, матеріалів і способів складання саморобки, а також деяких нюансів його використання.

Як зробити санчата для риболовлі своїми руками

Саморобні сани

Перебуваючи в льодоставі на водоймі серед армії любителів підлідного лову і звертаючи увагу на їх спорядження, можна помітити різноманітність зимових саней, пристосованих під перевезення рибальського спорядження. Різні конструкції безпосередньо корита, а також пристрої ковзних по льоду підстав пристосування можуть стати прикладом для моделювання власного проекту.

Хоча в магазинах, що спеціалізуються на рибальському спорядженні, є гідні зразки практичних і зручних прикладів, зробити сани під суто свої потреби та зручності — ідея не така вже й утопічна, яка однозначно заслуговує на розгляд.

Рекомендуємо прочитати

Як вибрати санки для зимової ходової риболовлі
Зимовий лов – заняття для затятих рибалок, справжніх чоловіків, яким не страшні екстремальні погодні умови. Дізнатись…

Під виробництво унікального саморобного обладнання можна використовувати найпоширеніші матеріали, придбати які нескладно в будівельних магазинах.Щоправда, щоб зробити сани для риболовлі своїми руками, знадобляться деякі навички в столярній і слюсарній справі, старання та деякі матеріальні витрати. Але результат буде коштувати того, щоб розпочати справу. Адже за підсумками рибалок отримає ексклюзивний продукт, який враховує його індивідуальні вимоги.

Для наочності рибалці-конструктору представимо ряд простих у реалізації проектів рибальських саморобних санчат. Вибір запропонованих до розгляду проектів обумовлений застосуванням відмінного один від одного матеріалу, що буде корисним для тих, хто володіє навичками слюсарних робіт і для тих, хто спеціалізується на роботах з деревом. А ось приклад із пластмас стане чудовою підказкою для універсалів, які освоїли роботу із сучасними матеріалами.

Рибальські сани з металу

Металеві санчата

Тим рибалкам, які володіють слюсарними навичками та люблять конструювати з металу, радимо придивитися до виготовлення санок для риболовлі взимку з металевого профілю та жерсті.

Каркас збирають з металевих куточків, з'єднуючи складові елементи за допомогою зварювання або роблячи різьбові з'єднання із застосуванням металовиробів. Для остова підійдуть рівнополочні куточки з шириною полиці в 1,5 – 3 см. Тут вибір обумовлений розміром та необхідною вантажопідйомністю виробу. Чим потужніше обладнання, тим ширше полиця куточка.

Варто враховувати, що і маса саморобки зростатиме пропорційно до збільшення розмірів каркасу.

Саморобні міні-санки для риболовлі з металу можна зібрати з полегшених алюмінієвих профілів, а ось пристрій під снігохід або квадроцикл, звичайно ж, слід конструювати зі сталевих профілів, які забезпечать виробу необхідну жорсткість.

Каркас саморобки можна спроектувати за двома типами – сани волокуші та санки на полозах. Для виробництва полозів використовують такого ж типу металевий профіль, піддаючи його згинання в радіус, що відповідає планованим вимогам по висоті саней.

Санки-корито з металу

Корпус корита збирають із жерсті. Для цього ідеально підійде оцинкований метал, який не піддається корозії і в подальшому при експлуатації не вимагає фарбування. По контурах металевого каркаса нарізають листи оцинкованого металу в реальний розмір і за допомогою заклепок кріплять до профілю. Для волокуш дно також готують з жерстяного листа, тільки якщо для стін потрібно метал товщиною в 0,3-0,5 мм, днище влаштовують з оцинковки товщиною 0,7 -1 мм.

У каркасі, найчастіше на закінчення загину полозів, передбачають пристрій отворів для кріплення тягової мотузки. Її довжину передбачають з урахуванням можливостей не тільки пересування санок руками, а й варіанта упряжки, коли обладнання рибалка зможе тягнути корпусом, накинувши на себе мотузку. Оптимальна довжина мотузки повинна дозволяти рибалці тягнути скарб без огляду на можливість удару санками по ногах під час ходьби.

Переваги саморобок із металу – висока міцність, довговічність. Недоліки виробів з металу – громіздкість та велика вага

Саморобні рибальські сани із пластику

Пластикові сани

Легкі та практичні санки для риболовлі своїми руками можна виготовити із пластику. Особливо до вподоби ця ідея та проект будуть рибалкам, знайомим із сантехнічними роботами.

Під реалізацію цієї креативної витівки знадобиться придбати поліпропіленові труби, які використовуються для монтажу водопровідних комунікацій та опалення, а також сполучні елементи, фітинги.

Для забезпечення жорсткості кістяка санок для риболовлі взимку потрібна труба діаметром 32-50 мм. За допомогою спеціального паяльного обладнання для поліпропілену труби та фітинги зварюють у каркас, передбачений початковим проектом. Тут також, як аналогія, може бути прототип волокуш або саморобки на полозах.

Міцність виробу забезпечуватиметься не тільки критеріями діаметра труби, але й наявністю великої кількості перемичок каркасу, що підсилюють конструкцію. Форму і тип кістяка можна попередньо підігнати без спайки, зібравши сани за допомогою сполучних елементів в єдине ціле. Переконавшись у відповідності розмірів та геометрії конструкції загалом – спаяти.

Для надання округлих форм полозам або основі днища волокуш застосовують відводи. Для складання каркаса використовують муфти та трійники. Закінчення труб запаюють заглушками. Різьбовий сполучний фітинг дозволяє виготовити саморобку з можливостями зняття полозів, тобто мати розбірний варіант, що допоможе заощадити місце при перевезенні та зберіганні виробу.

Тягова мотузка

Особливу увагу приділяють місцям кріплення тягової мотузки. Ці елементи повинні мати підвищену міцність, тому що на них лягатиме основне зусилля при перетягуванні вантажів. Тому труби не свердлять, а передбачають кріплення мотузки прив'язуванням до поперечної перекладини, що монтується між полозами саней.

Дно волокуш або ящик саней, що виробляються своїми руками для рибалок, проектують і виконують з листової пластмаси з морозостійкими властивостями.Якщо проігнорувати критерій матеріалу зі стійкості до мінусових температур, то вже при першому виїзді рибалок може втратити цілісність пристосування, витративши даремно свої зусилля на виробництво саморобки. Лист пластмаса товщиною в 3-5 мм нарізають у розміри частин каркасу, що зашиваються, і за допомогою саморізів по металу кріплять за кістяк.

Альтернативою з'єднанню на шурупах може служити склеювання елементів виробу. Процес склеювання більш трудомісткий за часом, та й технологічно складніше у виконанні, але з порушує цілісності каркаса і послаблює конструктив.

Переваги пластмасового виробу – легкість, можливість зробити роз'ємну конструкцію швидку у складанні.

Недоліки саморобки – невисока жорсткість, страх матеріалу низьких температур, підвищене стирання поверхонь при використанні на крижаній крихті.

Дерев'яні рибальські санки

Саморобні сани з дерева

Не менш затребувані рибалками сани для зимової риболовлі з дерева. Рибалкам, які мають навички теслярської професії, пропонуємо розглянути варіант виготовлення саморобки з дерев'яного бруска, дошки та фанери.

Підготовка до робіт зі збирання дерев'яних санчат вимагатиме придбання бруска перетином не нижче, ніж 25 на 25 мм, струганої дошки товщиною 15-20 мм, вологостійкої фанери в товщині 5-10 мм. З порід деревини оптимальним і за ціною, і за якістю буде сосна. Для складання елементів конструкції у виріб набувають саморізи по дереву довжиною 50 мм. Захист деревини від вологи забезпечить водостійкий лак, а фінішне покриття – фарба для дерев'яних поверхонь.

Роботи швидко та зручно проводити електричним інструментом. Для розкрою та з'єднання заготовок використовуємо електролобзик і шуруповерт.

Дерев'яні волокуші для риболовлі починають готувати з вирізки напрямних. З широкої дошки вирізають закруглений профіль під основу у кількості двох одиниць.

Профіль з'єднують у каркас, на який з нижньої частини монтують фанеру. Тонку фанеру можна зігнути за профілем. Товстий матеріал нарізають частинами і вже після цього нашивають на бруски, забезпечуючи необхідний загин та радіус. Корито можна зробити як із фанери, так і з дошки.

Саморобку на полозах виготовляють, збираючи спочатку кістяк санчат, міцно стягуючи елементи каркаса саморізами. Корито кріплять до кістяка окремо (як правило, для забезпечення швидкознімності використовують болти) з розрахунком можливості зняття у разі необхідності забезпечення зручностей, що актуально під час перевезення.

Покриття дерева лаком

Як у першому, так і в другому випадку при монтажі каркасу покривають матеріал лаком. Незахищені торці дерев'яних брусків, насичуючи вологу, а потім, висихаючи, деформуватимуть сполуки, викликаючи їх розхитування, та й матеріал згодом почне загнивати, втрачаючи міцність. Після остаточного складання виріб фарбують повністю. Ці заходи допомагають збільшити термін експлуатації саней і надати саморобці привабливого естетичного вигляду.

Переваги дерев'яних моделей – невелика вага, екологічність виробу, можливість трансформації.

Недоліки – складність конструкцій при складанні, дерев'яні сани вимагають постійного обслуговування, що виражається в перевірці та підтисканні з'єднань і ремонті покриттів для фарбування.

Поплавки, що розкриваються для зимової риболовлі з пелюстками та їх переваги

Виготовлення саморобного льодобуру для зимової риболовлі за кроками

Як заточити ножі льодобуру своїми руками та яким пристроєм це зробити

Як зробити зимову жерлицю різними способами по кроках

Як виготовити практичну саморобну метелику

Як зробити зимову блешню на судака своїми руками

Рибальські сани волокуші своїми руками

Сани волокуші для зимової риболовлі

Зима – довгоочікувана пора для любителів підлідного клювання. Головна проблема рибалки – транспортування інвентарю та снастей. На собі нести спорядження — намет, льодоруб, стільчик і ящик, та ще й по льоду та снігу, важко та незручно. Потрібні сани волокуші. Вони допоможуть рибалці перевезти все потрібне для зимової риболовлі.

Характеристика конструкції

Етапи виготовлення конструкції своїми руками

Санки волокуші завдячують своєю назвою примітивному пристосуванню. Волокуші складалися з двох дерев'яних жердин, скріплених поперечною поперечиною. Їх використовували селяни під час переміщення різних вантажів. Сучасні конструкції не мають жердин. Відрізняються вони від простих санок наявністю днища, саме така форма робить пристосування стійкими на снігу.

Характеристика саней волокуш

Конструкція складається з каркасу та причіпної споруди. Каркас представлений литим коритом, що складається з дна та бортів. Для підвищення міцності бічні частини роблять із максимально товстою окантовкою. Днище спереду та ззаду має округлу форму, що полегшує ковзання по сніговому покриву.

Причіпний пристрій передбачає амортизатор. Пружина гасить поштовхи, що виникають у процесі руху волокуш.

Сани волокуші бувають транспортними та рибальськими. Волокуші рибальські вирізняються великими розмірами. Довжина конструкції перевищує 1,5 м, тому що рибалкам на зимовій рибалці потрібен різний допоміжний інвентар та снасті. Конструкції, призначені для перевезення у транспортних засобах, виконують компактніші розміри. Вони повинні розміщуватись у багажнику автомобіля.

Переваги волокуш

Сани волокуші для риболовлі вже протягом тривалого часу використовуються шанувальниками зимового клювання. Рибалками відзначені такі позитивні характеристики пристосування:

Застосування саней волокуш – це гарантія зручної та безпечної доставки вантажу на місце призначення.

Як зробити санчата самостійно

Конструкція санок настільки проста, що багато хто займається виробництвом пристрою самостійно. Ідей виготовлення саней волокуш своїми руками неймовірна безліч:

Головною перевагою саней волокуш, виконаних своїми руками, є можливість виготовлення конструкцій різних розмірів.

Використовувані матеріали

При виробництві саней волокуш для зимової риболовлі використовують лише міцні матеріали. В основному працюють:

Недоліком конструкції є наявність вузьких полозів, що провалюються в сніг. Через це виникають проблеми пересування.

Етапи виготовлення виробу

Щоб зробити міцні та місткі рибальські волокуші, беруть сталеві листи. Згинають їх таким чином, щоб кінці дивилися нагору. Вигин має бути дугою. Така форма забезпечить легке ковзання.

На аркушах з одного краю свердлом роблю два отвори під стрижні. На інший край одягають гумові накладки для попередження ковзання.

Рибальські сани своїми руками

Головне, при виробництві пристосування – дотримання пропорцій. Верхня частина планки повинна бути набагато меншою за відстань між сталевими листами.

Планки кріплять по обидва боки краю полозів. Роблять це за допомогою скошеного бруса або шурупів. Приварюють до основи горизонтальні стійки.

Спинку та сидіння роблять дерев'яними. Після завершення всіх робіт конструкція проходить випробування.Перевіряється міцність виробу: укладається все обладнання, необхідне рибалки.

Санки волокуші для риболовлі стануть просто знахідкою для шанувальників зимового клювання.