Який ФОП відкривають програмісти – практичні поради та рекомендації

Розробка власного програмного забезпечення є одним із найпоширеніших шляхів для програмістів розпочати свою підприємницьку подорож. Однак, щоб розпочати діяльність як програміста-фрілансера або відкрити свою компанію, потрібно зареєструвати Фіскальний оборотний пункт (ФОП).

Реєстрація ФОП дозволяє програмісту працювати та отримувати заробітну плату офіційно, а також здійснювати комерційну діяльність. Однак, при відкритті ФОПу, програміст повинен визначитися зі своїм статусом платника податків, вибрати систему оподаткування та дотримуватись усіх вимог законодавства.

Найбільш поширеною формою оподаткування для програмістів є спрощена система оподаткування (уст). Ця система має свої переваги і недоліки, і програміст повинен докладно вивчити ці особливості, перш ніж вибрати таку систему оподаткування.

Який ФОП відкривають програмісти
НомерПІБНазва ФОПСфера діяльності
1Іванов Іван ІвановичІндивідуальний підприємець Іванов І.І.Розробка програмного забезпечення
2Петров Петро ПетровичПетров П. П.Web-розробка
3Сидорова Ганна СергіївнаСидорова А. З.Тестування програмного забезпечення

В основному програмісти реєструються як фізособи-підприємці на 3 групі. Пояснимо чому саме ця група єдиного податку.

Як правильно вибрати групу ФОП?

І звідси виникає найбільш поширене питання: яка група вигідніша? Відповіддю на це питання є Ваш місячний дохід. Якщо він менший, ніж 18 892 грн. на місяць, то варто вибрати третю групу, проте якщо він перевищує цю суму, то вигіднішою буде саме 2-а група.

Які податки сплачують програмісти в Україні?

Так, працюючи в Україні на IT проекті потрібно буде сплатити: 18% ПДФО та 1,5% військового збору якщо спеціаліст працює як найманий працівник (виплачується із заробітної плати роботодавцем). Окрім цього роботодавець платить з кожного співробітника 22% ЄСВ; 5% як ставка Єдиного податку на 3 групі за умови роботи через ФОП.

Що таке ФОП 3 групи?

3 група ФОП: регулювання та умови діяльності Податковий кодекс визначає, що на 3 групі єдиного податку мають право працювати підприємства, річний дохід яких не перевищує 1167 мінімальних заробітних плат. Станом на 2023 рік "мінімалка" складає 6700 грн.