Зола для часнику треба чи ні

Для часнику звичайна зола з грубки — це і добриво, і захист від хвороб. Дачниками вона так високо цінується за велику користь для рослин: Значна кількість фосфору, кальцію і калію. Мікроелементи марганець, бор, магній, залізо, сірка і т.21 вер. 2021 р.

Яким добривом підживити часник?

Не використовуйте свіжий гній, курячий послід та некомпостовану органіку. Під часник добре підійде перепрілий телячий гній, компост або суміші з них. На один квадратний метр покладіть 0,5-1 відра будь-якої органіки, додайте деревного попелу, який містить фосфор, калій, кальцій та інші мікроелементи, 1 літр на 1 кв. м.

Що давати при посадці часнику?

Найкраще для підживлення підійде торф, з яким потрібно перекопати землю на штик лопати і додати 20-30 г суперфосфату, 20 г калійного добрива на квадратний метр. Перед висаджуванням можна додати аміачної селітри -10 г на м2. Загалом озимий часник віддає перевагу легкому супіщаному ґрунту, не любить тінь і вогкість.

Як підживити часник золою?

Якщо суперфосфату під рукою немає, можна використовувати лише настій золи (1,5 склянки просіяної золи на 10 л води). Перед застосуванням суміш настоюємо протягом 3 годин. Після дощів або поливів золу можна використовувати й у сухому вигляді, припудривши нею землю біля часнику.

Деревна зола як підживлення для часнику