Зведення хреста коли свято

Що можна і що не можна робити 27 вересня?

Що не можна робити 27 вересня 2023 року Забороняється конфліктувати, сваритися та кричати під час Воздвиження. Жінки відмовляються від шиття, в'язання та домашніх справ під час свята. Під час Воздвиження не рекомендується розпочинати важливі нові справи, оскільки є ризик провалу.

Що не можна робити на Воздвиженні Хреста Господнього?

Що не можна робити 27 вересня 2023 року

  • Не слід відвідувати ліси та поля, тому що змії готуються до сну і збираються у великих кількостях в одному місці.
  • Недоречно залучатися до конфліктів, суперечок і голосно висловлювати свої емоції.
  • Жінки не займаються шиттям, в'язанням чи виконанням домашніх справ під час свята.

Що не можна робити на свято 27 вересня?

3 дні тому Що не можна робити 27 вересня Наші предки були впевнені, що у цей день не можна довго спати і лежати в ліжку, щоб не "проспати" всю удачу та щастя. Також не рекомендується користуватися будь-якими речами свого кохання, бо інакше сварки не уникнути. Не сваріться цього дня і не нервуйте.

Апостроф
Воздвиження Хреста Господнього 2023 – вітання, листівки, вірші, картинки з Воздвиженням – Апостроф.

Воздвиження Хреста Господнього 2023: традиції, заборони та листівки зі святом

Свято Воздвиження Хреста Господнього – одна з головних церковних дат.

Воздвиження Хреста Господнього 2023 / колаж УНІАН

Воздвиження Чесного та Животворчого Хреста Господнього – одне з 12 головних церковних свят. Він присвячений Хресту, на якому був розіп'ятий Ісус Христос і символізує його підняття з землі після набуття. Про традиції цього дня та його головні заборони – у матеріалі.

Що за свято Воздвиження Хреста Господнього

Історія свята Воздвиження бере початок у IV столітті. Це були часи правління імператора Костянтина Великого та його матері – рівноапостольної Олени. Християнство було оголошено імператором як державна релігія, а його мати, цариця Олена, вирушила на пошуки Хреста, на якому був розіп'ятий Ісус. Хрест вона знайшла у печері недалеко від Єрусалима, трапилося це у 326 році.

За переказами, при розкопках у печері було знайдено три хрести, а біля них табличку: "Ісус Назарянин, цар Юдейський". Щоб визначити, яка зі знахідок справді Хрест Господній, усі три по черзі піднесли до тяжкохворої. Два з них ніяк не вплинули на жінку, але після піднесення третього хвора зцілилася. Є й інше переказ: за ним Хрест оживив померлу людину, тому назвали святиню життєдайною.

На честь хреста на цьому місці зібралися християни, а єрусалимський патріарх Макарій з іншими високо спорудили святиню, щоб її всі могли побачити. Звідси і походить назва свята.

Після цариця Олена розділила Хрест на дві частини: одну залишила в Єрусалимі, другу з двома цвяхами відправила синові-імператорові. На зворотному шляху цариця зупинялася у кожному місці, де бував Христос і таким чином заснувала понад 80 церков.

Хрест Господній продовжували ділити, але в 1187 частина, що зберігалася в Єрусалимі, була втрачена після поразки хрестоносців від мусульман. За легендою, Хрест закопали, щоби врятувати, але досі так і не знайшли. Частину Хреста, яка зберігалася у Константинополі, викрали хрестоносці у 1204 році. Нині фрагменти цієї частини зберігаються у різних храмах Європи.

Коли Воздвиження Хреста Господнього за новим і старим календарем

Свято щороку відзначали 27 вересня за юліанським календарем.За новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла з 1 вересня 2023 року, дата свята змістилася на 13 днів раніше. У 2023 році Воздвиження Хреста Господнього відзначають 14 вересня.

Прийняття нового календарного стилю чи збереження старого залишається правом релігійних громад та монастирів.

Воздвиження Хреста Господнього – традиції та заборони свята

За традицією, на велике свято йдуть у храм на службу. Цього дня урочисто з вівтаря виноситься Хрест на середину храму, де він залишається до 21 вересня дня віддання Воздвиження. Також у цей день відбуваються обходи або хресні ходи з іконами та молитвами.

Якщо немає можливості відвідати службу в церкві, то можна помолитися вдома – за здоров'я та благополуччя в сім'ї. На згадку про страждання рятівника цього дня дотримуються посту.

Що не можна робити на Воздвиження:

  • заборонено лаятись, сваритися, ображати інших, лихословити;
  • не можна займатися важкою працею, будь-що різати, рубати і т.д.;
  • не слід починати важливі справи – можуть не залагодитися;
  • не потрібно давати гроші в борг – краще перенести на інший день;
  • не варто їсти м'ясо, рибу, молочні продукти та яйця.

За повір'ям, той, хто постить у це свято, отримує прощення гріхів. Але для цього потрібна також щира молитва і покаяння. Також у цей день не радять іти до лісу – змії шукають місце для зимівлі, тож їх побоюються зустріти.

Воздвиження Хреста Господнього – картинки

Листівка Воздвиження Хреста Господнього / листівки УНІАН

Зображення Воздвиження Хреста Господнього / листівки УНІАН

Листівка Воздвиження Хреста Господнього / листівки УНІАН

Зображення Воздвиження Хреста Господнього / листівки УНІАН

Листівка Воздвиження Хреста Господнього / листівки УНІАН

Раніше ми публікували православний календар на вересень 2023 року з датами за новим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: