Звідки у берези сік

Як утворюється березовий сік? У весняні місяці, коли на березі з'являються бруньки, з стовбура дерева, під впливом кореневого тиску, якщо надломити чи надрізати кору, виділяється прозора, солодкувата на смак рідина. В місце надрізу вставляють трубочку або невеликий жолобок, по якому сік стікає у посудину.

Чому не можна пити березовий сік?

Такий сік може містити токсини, важкі метали тощо. Не слід вживати сік в занадто великих кількостях людям із каменями в нирках, оскільки це може призвести до їх руху. Хоча вважається, що березовий сік має протиалергійні властивості, його не можна вживати людям, які мають алергію на пилок берези.

Чому мутний березовий сік?

Час збирання березового соку починається з першим весняним потеплінням, коли середня температура доби сягає 5-6 градусів, і закінчується, коли вже розпускається листя. Тоді березовий сік стає мутним, тягучим і тече не так активно.

Як впливає березовий сік на тиск?

Свіжий березовий сік позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє поліпшенню обміну речовин, а також холестеринового обміну. Сік корисний у разі хвороб нирок, він знімає набряки і знижує артеріальний тиск, оскільки має сечогінну дію.