Картопля темніє що робити

Що потрібно зробити, щоб картопля не потемніла?

Щоб зменшити можливість потемніння картоплі після варіння, потрібно дотримуватися кількох правил. При варінні вода повинна повністю покривати бульби. Якщо ви вже варили саме таку картоплю, і, знаєте, точно, що вона потемніє, то при наступному варінні додайте лавровий лист або невелику ложечку оцту.

Чому картопля швидко темніє?

Це відбувається в результаті реакції заліза та хлорогенової кислоти, які містяться у тканинах картоплі. На це взаємодія впливає лимонна кислота, що є в бульбах, вона перешкоджає окисленню та появі темних плям.

Що додати у воду при варінні картоплі?

Картопля звариться швидше, якщо додати у воду трохи вершкового масла. Щоб швидше посмажити картоплю, перед смаженням помістіть скибочки в окріп і потім добре висушіть. Картопля стане ароматнішою, якщо в процесі варіння додати у воду часник, цибуля, морква, кріп чи лавровий лист.

Зоря над Неманом
Що робити, щоб картопля не встигала темніти перед приготуванням? | Актуально | Зоря над Неманом

Чому картопля чорніє після варіння: хитрість, як цього уникнути

Новини Білорусі Білоруські новини

Іноді картопля після варіння темніє, на ньому з'являються сірі, синюваті або чорні плями. Розповідаємо, як варити картоплю, щоб вона не потемніла.

Чому картопля чорніє після варіння

Редактор мережевого видання Білновини, що спеціалізується на висвітленні новин політики, суспільства, економіки та соціальних тем, новин спорту та культури, подій, способу життя, сім'ї та відносин, краси та здоров'я, правильного харчування, технологій, корисних порад, домашніх тварин, кулінарії та садівництва , астрології.

Чим більше в картоплі цих речовин, тим сильніше він темнітиме після варіння.

картопля

Кількість заліза та хлорогенової кислоти в картоплі залежить від сортових особливостей та умов вирощування.

Якщо картопля вирощена на ґрунтах з нестачею калію та надлишком азоту, вона неминуче темнітиме після варіння.

Що робити

Очищаючи картоплю перед варінням, відразу кладіть її в холодну воду. Підкисліть її, додавши лимонну кислоту, часточку лимона або оцет (їдальня ложка на літр води).

У злегка підкисленій воді можна і зварити картоплю, але не переборщите, бо зіпсується смак.

Варити картоплю потрібно у великій кількості води, щоб вона повністю покривала бульби, це виключить взаємодію з киснем.

Причини почорніння картоплі під час приготування та зберігання

почорніння картопля фото

Найчастіше чорніє картопля, при вирощуванні якої використовувалося надто багато азотних добрив і замало калійних. Надлишкові нітрати концентруються під шкіркою. Тому бульби слід вимити, шкірку зрізати товстим шаром, а очищену картоплю відразу ж опустити в холодну воду і протримати в 2-4 години. Звичайно, бульби втратять багато корисних речовин, але разом із ними – і частина нітратів.

картопля потемніла після чищення фото

Додаткова користь від такої процедури: якщо скибочки картоплі полежать у воді, залишиться набагато менше крохмалю. Тому при підсмажуванні шматочки не розм'якшуються, а покриються золотистою хрусткою скоринкою.Перед смаження шматочки обов'язково потрібно викласти на паперову серветку для видалення вологи. Запобігти потемнінню бульб, призначених для приготування пюре, можна, якщо покласти у воду для варіння 2–3 лаврові листочки. А кілька горошин чорного перцю відіб'ють неприємний запах, який з'являється у картоплі, яка надто довго пролежала у сховищі. Маленька довідка по «кухонній хімії»: бульби чорніють через те, що при нагріванні відбувається реакція між сполуками заліза і хлорогеновою кислотою, що містяться в них. Уникнути цього можна, якщо створити в каструлі при термічній обробці кисле середовище.

Щоб не почорніла картопля при варінні, у воду потрібно додати столову ложку оцту, лимонного соку або лимонної кислоти (на кінчику ножа). Зварені таким чином бульби краще збережуть форму. Якщо картопля тушкується, то в підливу також можна додати щось кисле, наприклад, сметану або майонез.

Почорніння картоплі під час зберігання

Якщо при варінні картопля чорніє, можливо, бульби підмерзли при зберіганні. Підморожена картопля має неприємний солодкуватий присмак, який не зникає під час смаження та гасіння. Пошкоджений овоч годиться хіба що в супи чи борщі, причому варити його слід окремо, з додаванням оцту (їдальня ложка на літр води).

При нагріванні дуже швидко темніє позеленіла картопля, яка тривалий час лежала на світлі. Зрізати ділянки, що змінили колір, не має сенсу: зелена картопля не тільки неприємна на смак, а й містить велику кількість отруйної речовини – соланіну. Такі бульби краще одразу викинути.

Меланоз – це захворювання, при якому під шкіркою зовні здорової картоплі виявляються розпливчасті сірі плями.Хворі бульби залишаються їстівними, але вигляд у них зовсім не апетитний. Щоб при варінні вони не потемніли ще більше, у воду додають оцет, лимонну кислоту або лавровий лист.

Меланозні плями на картоплі виникають у місцях забитих місць і ушкоджень. Особливо схильні до хвороби крохмалисті сорти. Меланоз також може бути наслідком надто раннього збирання картоплі або, навпаки, того, що вона надто довго лежала в сухому, теплому ґрунті. Щоб не допустити захворювання бульб меланозом, урожай потрібно збирати акуратно, намагаючись уникнути порізів та подряпин, а при перевезенні – не кидати і не здавлювати.

меланоз картоплі фото

Після збирання врожаю картоплю слід скласти в теплому, добре провітрюваному приміщенні (оптимальна температура – від +15 до +18 ° C). Там він повинен пролежати не менше трьох тижнів: за цей час шкірка бульб загрубіє, а дрібні подряпини заживуть. Потім картоплю переміщають у сховище, де поступово знижують температуру до +4–6°C.

У сховищі обов'язково має бути система вентиляції: бульбам необхідно «дихати», інакше вони зіпріють, а м'якоть почне темніти. Якщо температура в сховищі різко піднімається або опускається, на шкірці картоплі утворюється конденсат, що також сприяє меланозу. Щоб картопля не пріла, поверх потрібно тонким шаром розкласти буряки: це овоч вбирає зайву вологу.