Як дізнатися, що перший прикорм не підходить: основні ознаки

Процес введення прикорму є важливим етапом у розвитку дитини. Тому дуже важливо переконатися, що перший прикорм відповідає потребам малюка. Але як зрозуміти, що прикорм не підходить?

По-перше, важливо звернути увагу на реакцію дитини на нові продукти. Якщо дитина відмовляється від прикорму, починає бути примхливою або навіть плакати, це може бути першим сигналом про те, що йому щось не подобається або він погано переносить нову їжу.

По-друге, слідкуйте за станом шлунково-кишкового тракту дитини після прийому підгодовування. Якщо у нього з'являються розлади шлунка, це може говорити про непереносимість будь-якого інгредієнта в першому прикормі.

Зрештою, зверніть увагу на алергічні реакції. Якщо після введення прикорму у дитини з'являються висипання на шкірі, вона починає чхати або кашляти, це може свідчити про алергію на продукт, введений на додаток до грудного молока.

Всі ці ознаки свідчать, що перший прикорм не підходить. Якщо ви виявили такі симптоми, рекомендується проконсультуватися з лікарем та пошукати альтернативні варіанти підгодовування, щоб забезпечити здоров'я та комфорт вашої дитини.

СимптомПричина
Дитина відмовляється від їжіПрикорм не подобається до смаку
Дитина погано їстьПрикорм викликає дискомфорт у шлунку
Дитина відчуває алергічну реакціюПрикорм містить алергени
Дитина має проблеми з кишечникомПрикорм надто складно перетравлюється
Дитина часто плаче після підгодовуванняПрикорм викликає болючі відчуття

Як зрозуміти, що прикорм не підходить?

У дитини пішов виштовхуючий рефлекс мови.Якщо дати попити з ложки, то її вміст не опиниться на підборідді (а прикорм даємо ВИКЛЮЧНО з ложки, щоб він проходив обробку слиною). Дитина вміє сидіти. Може нахилитися корпусом до ложки або відхилитися назад, відмовляючись від їжі.

Яка може бути реакція на перший прикорм?

Проявами алергії є: почервоніння та сухість шкіри, висипання або екзема, слизові виділення з носа, кашель/астма. Зустрічаються також симптоми з боку шлунково-кишкового тракту: підвищений метеоризм, відрижка і блювання, зріджений стілець або запори.

Як зрозуміти під час прикорму що дитина наїлася?

Якщо він почав грати з їжею, затискати рота, показувати мову, відвертатися., Отже він наївся. Не забувайте, що маленька дитина здатна бути сконцентрованою лише 7-10 хвилин, тому, коли ви кличете її за стіл, у вас все має бути готовим. Не робіть із їжі культ.