Як правильно вважати кіловати по електролічильнику: прості інструкції та поради

Лічильник електроенергії є однією з основних складових обліку споживання електрики у будинку чи офісі. Але як правильно інтерпретувати дані на лічильнику та підрахувати кількість спожитих кіловат? У цій статті ми розглянемо кілька простих кроків, які допоможуть вам розібратися у цьому питанні.

Першим кроком на шляху до розуміння даних лічильника є ознайомлення з його показаннями. Зазвичай лічильник має два типи показань: поточні та сумарні. Поточні показання відображають миттєве споживання електроенергії, а сумарні показання дозволяють дізнатися про загальне споживання з моменту останнього скидання.

Як правило, лічильник має кілька розрядів, що показують кількість спожитих кіловат-годин. Крім того, на лічильнику можуть бути додаткові показники, такі як максимальна та мінімальна потужність споживання. Важливо враховувати, що з точного розрахунку споживання необхідно мати дані як поточних, і попередніх показань лічильника.

Як вважати кіловати за лічильником
Показники лічильникаДата
100001.01.2021
110015.01.2021
120029.01.2021
135012.02.2021

Щоб самостійно визначити кількість спожитої електроенергії за місяць, необхідно: визначити свідчення лічильника на початку та в кінці місяця, знайти різницю показань лічильника (кількість спожитої електроенергії протягом місяця в кіловат-Годинник). Отримане число помножити на тариф.16 лют. 2023 р.

Як правильно вважати кіловати на лічильнику?

Щоб зняти показання такого приладу, необхідно переписати цифри до коми — це кількість витрачених кіловат-годин. Цифра на лічильнику після коми показує 1/10 ват * год. Вона не враховується чи округляється.Підрахунок витрати виконується як і, як із зчитуванні показань електромеханічного приладу.

Як рахувати по лічильнику електроенергії?

Щоб розрахувати, скільки електроенергії було витрачено за період, як правило, це 1 місяць, потрібно зі знятих показань з 4 цифр відняти свідчення за минулий період. Для розрахунку суми до оплати отриману кількість кВт потрібно помножити на тариф, встановлений енергозбутовою організацією.

Як розрахувати оплату за світло за лічильником України?

Розрахунок електроенергії за лічильником Для тризонного лічильника виділяють періоди: пік – (з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00) з коефіцієнтом 1.5; напівпік – (з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00) – коефіцієнт 1; ніч – (з 23.00 до 7.00) – коефіцієнт 0.4. Збережена копія

Як зняти свідчення з 2-х тарифного лічильника?

Так, на двотарифному лічильнику відображаються дані за поточним часом, датою, кількістю спожитої електроенергії в цілому та окремо за "нічним" та "денним" тарифом. Показання слід фіксувати окремо по кожній зоні – "день" та "ніч". На основі показань лічильника формується рахунок за спожиту електроенергію.