Яка міжхребцева грижа є найнебезпечнішою: симптоми, наслідки та способи лікування

Міжхребетна грижа – серйозне захворювання хребта, яке може призвести до значних обмежень життя. Але серед усіх видів гриж це буває одна, яка вважається найбільш небезпечною і вимагає негайного втручання.

Це так звана екструзійна або опукла грижа, яка характеризується виступом м'яких тканин між хребцями, внаслідок чого вони можуть здавлювати спинний мозок та нервове коріння. Коли грижа знаходиться в екструзійній стадії, виникають сильні болі та розлади функцій організму, що є терміновою проблемою.

Симптоми екструзійної грижі варіюються залежно від рівня її розташування у хребті. Однак у всіх випадках захворювання проявляються гострий біль у спині, ниючі болі в ногах, параліч або ослаблення м'язів, оніміння та поколювання в ногах чи руках. Крім того, можуть спостерігатися порушення сечовипускання та відсутність чутливості у проблемних областях.

Тип грижіОписСимптомиНайнебезпечніший прояв
1Шийно-плечова грижа (C4-C5)Грижа міжхребцевого диска в шийному відділі хребта, між четвертим та п'ятим шийним хребцямиБіль у шиї, плечах і руках, оніміння, слабкість, головні та очні боліПараліч рук або однієї руки, порушення функцій серця та дихання
2Грудоскапулярна грижа (T4-T5)Грижа міжхребцевого диска у грудному відділі хребта, між четвертим та п'ятим грудними хребцямиСильні болі в грудній клітці, плечах і руках, оніміння, слабкість, відчуття пов'язок на грудях, що затискаютьЗміна серцевого ритму, порушення функцій органів черевної порожнини, параліч ніг
3Попереково-крижова грижа (L4-L5)Грижа міжхребцевого диска в попереково-крижовому відділі хребта, між четвертим та п'ятим поперековими хребцямиБіль у попереку, сідницях та ногах, оніміння, слабкість, порушення чутливостіПараліч ніг, порушення функцій малого тазу, порушення контролю сечовипускання та дефекації
4Сакральна грижа (S1-S2)Грижа міжхребцевого диска в сакральному відділі хребта, між першим та другим крижовими хребцямиБіль у попереку, сідницях, ногах, порушення чутливості та рухливості хребетної колонкиПараліч ніг, порушення функцій малого тазу, параліч сечового та кишкового міхура

Який вид грижі найнебезпечніший?

Форамінальної називають грижу, яка виступає далеко у просвіт хребетного каналу (від латів. foramen – отвір). Це найнебезпечніший вигляд і викликає найсильніші болі.

Яка міжхребцева грижа небезпечна?

Якщо пролапс стався назад та вбік, діагностується задньолатеральне пошкодження міжхребцевого диска. Якщо розрив фіброзного кільця відбувся точно за радіусом – медіанна. Інша її назва – центральна, чи серединна. Найнебезпечніша форма такої патології – задньомедіанна грижа міжхребцевого диска.

Яка грижа найбезпечніша?

Вибухання вперед називається передня грижа (Вентральна грижа) Це вкрай рідкісний стан. Попереду від хребта немає жодних важливих структур, тому передня грижа абсолютно безпечна, не викликає жодної клінічної симптоматики, не потребує жодного лікування.